یورو ۲۰۲۰؛ صعودکننده‌ها و حذف شده‌ها

بازی‌های مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ در خال برگزاری است و بسیاری از تیم‌ها صعود خود را قطعی کرده‌اند....

به گزارش مدال، تکلیف تیم‌های صعود کننده به یورو ۲۰۲۰ تا آخر ماه نوامبر مشخص می‌شود. بازی‌های مقدماتی در ۱۰ گروه (۵ گروه ۵ تیمی و ۵ گروه ۶ تیمی) برگزار شده و ۲ تیم اول هر گروه می‌توانند در یورو حضور داشته باشند.
در گروه A مقدماتی یورو تقریبا همه‌چیز مشخص شده و انگلیس و چک صعودشان به عنوان تیم‌های اول و دوم قطعی شده است. در این گروه کوزوو سوم است و هیچ شانسی برای صعود ندارد.
در گروه B اوکراین با ۱۹ امتیاز صعود خود را قطعی کرده اما پرتغال علارغم درخشش رونالدو در بازی آخر خود مقابل لوکزامبورگ به برد نیاز دارد زیرا آن‌ها ۱۴ امتیاز دارند و صرستان ۱۳ امتیاز و در نتیجه هر دو تیم شانس صعود به عنوان تیم دوم را دارند.
در گروه C سه تیم هلند، آلمان و ایرلند شمالی شانس صعود دارند و بازی‌های ۲ هفته آخر پرهیجان خواهد بود. هم‌اکنون هلند با ۱۵، آلمان با ۱۵ و ایرلند شمالی با ۱۲ امتیاز از ۶ بازی به ترتیب در رد‌ه‌های اول تا سوم قرار دارند. حساس‌ترین بازی این گروه سه‌شنبه بین آلمان و ایرلند برگزار می‌شود.
در گروه D هم اوضاع مانند گروه C است. دانمارک با ۱۵، سوئیس با ۱۴ و ایرلند با ‍۱۲ امتیاز از ۷ بازی به ترتیب در رده‌های اول تا سوم قرار دارند و هر سه تیم شانس  صعود دارند. تنها گرجستان در این گروه ۸ بازی انجام داده و هیچ شانسی برای صعود به یورو را ندارد.
در گروه E نایب قهرمان جام‌جهانی با ۱۴ امتیاز از ۷ بازی در صدر قرار دارد و مجارستان با ۱۲ امتیاز دوم است اما این دو تیم از حاشیه امنیت خوبی برخوردار نیستند زیرا اسلوواکی و ولز با ۱۰ و ۸ امتیاز از ۶ بازی در تعقیب آن‌ها قرار دارند. آذربایجان هم با ۱ امتیاز از ۶ بازی در انتهای جدول قرار دارد و هیچ شانسی برای صعود ندارد.
در گروه F که اولین گروه ۶ تیمی مقدماتی یورو است اسپانیا با ۲۳ امتیاز از ۹ بازی در صدر قرار دارد و به همراه سوئد ۱۸ امتیازی صعودش را قطعی کرده است. به این ترتیب رومانی و نروژ نمی‌توانند در یورو حضور داشته باشند.
در گروه G تمامی تیم‌ها ۸ بازی انجام داده‌اند و شانس صعود دارند. لهستان با ۱۹ امتیاز در صدر قرار دارد، اتریش با ۱۶ امتیاز دوم است و در ادامه ۳ تیم ۱۱ امتیازی وجود دارند. باوجود باقی ماندن ۲ بازی از این گروه اما به نظر می‌رسد لهستان و اتریش به راحتی از این گروه صعود کنند.
در گروه H فرانسه و ترکیه با برگزاری رقابتی جذاب و حساس، هر دو صعودشان را قطعی کردند تا دیدارهای باقی‌مانده تدارکاتی باشد. در این گروه ایسلند و آلبانی شانس صعود را از دست داده‌اند.
در گروه I بلژیک و روسیه مقدرانه در رده‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند و با توجه به قطعی شدن صعودشان، قبرس و اسکاتلند نمی‌توانند در یورو ۲۰۲۰ حضور داشته باشند.
و در نهایت در آخرین گروه یعنی J تیم ایتالیا با رکورد ۱۰ برد متوالی (۹ برد آن در مرحله مقدماتی یورو بوده) که با مانچینی ثبت کرده با ۲۷ امتیاز از ۹ بازی و تنها ۳ گل خورده در صدر قرار گرفته و به همراه فنلاند در یورو حضور خواهد داشت. در این گروه یونان، ارمنستان و بوسنی نتوانستند شانس حضور در یورو را کسب کنند.

بیشتر بخوانید:

خلاصه بازی بوسنی 0 - 3 ایتالیا/ ویدیو

 

تگ ها


مقدماتی یورو ۲۰۲۰ گزارش اختصاصی بوسنی و هرزگوین ایتالیا بوسنی و هرزگوین-ایتالیا EC Qualification فوتبال