یوری ژورکائف؛ خواننده، صاحب بنیاد خیریه و قهرمان جهان!

روز گذشته یوری ژورکائف به عنوان ناظر فیفا در ورزشگاه حضور داشت. او سابقه بازی در یکی از برترین‌ تیم‌های تاریخ فرانسه را در کارنامه خود ثبت کرده است....

روز گذشته یوری ژورکائف به عنوان ناظر فیفا در ورزشگاه حضور داشت. او سابقه بازی در یکی از برترین‌ تیم‌های تاریخ فرانسه را در کارنامه خود ثبت کرده است.

به گزارش مدال، یوری رافی ژورکائف، هافبک هجومی تیم ملی فرانسه در جام‌جهانی ۹۸  و یورو ۲۰۰۰ دیروز به عنوان بازرس فیفا در ورزشگاه آزادی حضور داشت و ۱۴ گل ملی‌پوشان ایرانی را از نزدیک تماشا کند.
پسر ژان ژورکائف که خودش هم بازیکنی حرفه‌ای بود فوتبالش را از تیم‌ گرنوبل فرانسه آغاز و پس از حضور درپاری‌سن‌ژرمن، موناکو واینترمیلان در آمریکا و در سال ۲۰۰۶ کفش هایش را آویخت. شاید کسی به خاطر نداشته باشد اما او که در جام جهانی شماره ۶ را بر تن می‌کرد در مرحله گروهی مقابل دانمارک گلزنی کرد و با ۸۲ بازی ملی جزو بازیکنان تاثیرگذار تاریخ خروس‌ها بوده است.
ژورکائف که هم‌اکنون در فیفا مشغول است یک بنیاد خیریه در آمریکا در اختیار دارد. او حالا هم مانند دوران بازیگری‌اش حاشیه‌ای ندارد و شاید تک آهنگی که به نام «در روشنایی تو زندگی می‌کنم» پخش کرده و جزو بدترین آهنگ‌های خوانندگان غیرحرفه‌ای در فرانسه به شمار می‌رود، تنها نقطه تاریک و حاشیه‌ای او باشد.
ژورکائف هیچ‌وقت علاقه ای به مربیگری نداشت و به همین دلیل به کارهای اجرایی روی آورده است. او روز گذشته در ورزشگاه آزادی با رویی خوش پاسخگوی مسئولین و تعدادی از خبرنگاران بود و حالا کلید بازگشایی درب استادیوم روی بانوان در دستان اوست.

بیشتر بخوانید:

خلاصه بازی ایران 14 - 0 کامبوج/ ویدیو

 

تگ ها


گزارش اختصاصی یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی یوری ژورکائف فرانسه فوتبال