یوسف زاده : امید به کسب مدال داریم

سرمربی تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از اعزام سه جودوکار به این رقابت ها خبر داد و گفت: امیدوارم از بین سه ورزشکار اعزامی به این بازی ها، در یک وزن به مدال دست پیدا کنیم ......

سرمربی تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی از اعزام سه جودوکار به این رقابت ها خبر داد و گفت: امیدوارم از بین سه ورزشکار اعزامی به این بازی ها، در یک وزن به مدال دست پیدا کنیم.

به گزارش مدال به نقل از محمدرضا حاج یوسف زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جودوکاران نابینا و کم بینا اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی اظهار کرد: در این بازی ها با وجود این که انتظار داشتیم با تیم کاملی اعزام شویم، اما شرایط کشور میزبان به شکلی بود که تنها در سه وزن ۷۳ کیلوگرم مهدی بروجلو، ۹۰ کیلوگرم محمدعلی شنانی و ۱۰۰+ کیلوگرم احسان موسی نژاد امکان حضور در این بازی ها را پیدا کردند. البته این نفرات چون در ترکیب تیم اعزامی به مسابقات آسیا – اقیانوسیه ازبکستان نیز قرار دارند، بلافاصله پس از بازگشت از باکو آذربایجان یکم خردادماه برای شرکت در این رقابت ها راهی ازبکستان خواهند شد.

او در پاسخ به این پرسش که چقدر شانس کسب مدال در سه وزن اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی را دارید؟ خاطرنشان کرد: آذربایجان چون خود مهد جودو است و بهترین تیم ها در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی حضور دارند، پیش بینی کسب مدال تا حدودی سخت است. البته این دلیل منطقی نیست و جودوکاران ما باید رقابت سختی را به نمایش بگذارند تا حداقل از بین سه وزن اعزامی، در یک وزن به مدال دست پیدا کنیم تا در ارتقای جایگاه کاروان اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی تاثیرگذار باشیم.

سرمربی تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان در پاسخ به این پرسش که آیا بازی های همبستگی کشورهای اسلامی برای شما اهمیت دارد یا بازی های آسیا – اقیانوسیه؟ گفت : هر دو تورنمنت برای ما حائز اهمیت است و به دنبال مدال آوری هستیم. اما چون آسیا – اقیانوسیه رنکینگ دارد، برای افزایش امتیازات خود باید در این رقابت ها از تمام پتانسیل خود و با ترکیب کامل (هشت جودوکار) استفاده کنیم تا به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنیم.

وی گفت : با توجه به این که کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون نابینایان و کم بینایان بهترین شرایط را برای آماده سازی تیم ملی در مدت حضورشان در اردوها فراهم کرده اند اگر این اردوها با همین امکانات و شرایط تداوم داشته باشد، این قول را می دهم که در بازی های آسیایی جاکارتا اندونزی به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کنیم.

یوسف زاده در پایان از اعزام تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در ۲۰ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت : رقابت های جودوی نابینایان و کم بینایان ۲۳ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

تگ ها


اخبار روز جودو