یوفا داور نژادپرست رومانیایی را یک فصل محروم کرد

پس از جنجال در دیدار PSG و باشاک شهیر استانبول در چمپیونزلیگ در آذرماه، یوفا علیه داوری که به یکی از مربیان باشاک توهین نژادی کرده بود تشکیل پرونده داد و اکنون رای خود را در این باره صادر کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در دیدار دو تیم PSG  و استانبول باشاک‌شهیر در لیگ قهرمانان اروپا که در آذر ماه برگزار شد، اخراج کمک مربی کامرونی باشاک شهیر که توسط داور چهارم با الفاظی نژادپرستانه خطاب شده بود، باعث شد تا هر دو تیم زمین بازی را به نشانه اعتراض ترک کنند. 

بازی پاری سن ژرمن و باشاک شهیر پس از اینکه داوران قصد اخراج پیر وبو، دستار سرمربی باشاک، را داشتند با جر و بحث کنار زمین متوقف شد و بازیکنان هر دو تیم به نشانه اعتراض به سخنانی که داور در رابطه با کمک مربی سیاهپوست باشاک شهیر بر زبان آورده بود، زمین بازی را ترک کردند. این بازی ۲۴ بعد برگزار شد و هر چهار داور رومانیایی این بازی عوض شدند. داور چهارم مربی باشاک شهیر را " آن سیاهه" خطاب کرده بود.

یوفا قول رسیدگی ویژه به این موضوع را داد و پرونده ای در رابطه با حوادث این بازی تشکیل شد و اکنون پس از بررسی های بازرسان یوفا، رای این نهاد صادر شده است.

روز گذشته یوفا اعلام کرد که داور رومانیایی این بازی که از آن زمان تعلیق شده بود، اکنون با رای یوفا برای یک فصل از قضاوت محروم شده است.

البته پس از تحقیقات یوفا، سباستین کولتسکو، داور چهارم بازی به دلیل استفاده از کلمه "نیگر" که در زبان رومانیایی برای خطاب به سیاه پوستان به کار می رود، به اتهام سبک تر رفتار نامناسب محکوم شد و نه توهین نژادپرستانه.

طبق رای صادره یوفا کولتسکو از شرکت در هرگونه فعالیت داوری تا پایان فصل ۲۱-۲۰۲۰ محروم شده است. او همچنین باید در دوره های آموزشی که یوفا تایید می کند نیز شرکت کند تا دیگر مرتکب چنین رفتارهایی نشود.

تگ ها


یوفا فوتبال جهان فوتبال