یوفا دشمنان قسم خورده را سرند کرد!

قرعه‌کشی لیگ ملت‌های اروپا انجام شد و ایتالیا، آلمان و انگلیس در گروه مرگ قرار گرفتند....

به گزارش "ورزش سه"، هانسی فلیک حالا از آخرین سنگ محکی که در مسیر جام جهانی با آن روبرو خواهد شد مطلع شده است.


به نظر می‌رسد که هم‌گروهی با ایتالیا، انگلیس و مجارستان می‌تواند رقابتی جدی را در آستانه برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ برای آلمان فراهم کند.


تیم ملی آلمان باید با قهرمان و نایب قهرمان یورو و مجارستان سرکش در فاصله چند ماه تا برگزاری جام جهانی در خلیج فارس دیدار کند و البته در انتظار است تا انتقام رقابت‌های یورو را از انگلیس بگیرد.


فلیک روز پنج شنبه مراسم مجازی قرعه‌کشی در مقر یوفا را با خرسندی دنبال کرد. او پس از مشخص شدن قرعه نهایی گفت:« این گروه بسیار خوب، ایده‌آل و جذابی است. ما می‌توانیم خودمان را برابر بهترین تیم‌ها ارزیابی کنیم. ما در تلاش هستیم تا شرایط تیم خودمان را ارزیابی کنیم. هواداران بسیار هیجان‌زده هستند. این دیدارهایی کلاسیک هستند و ما می‌خواهیم بهترین عملکردمان را به نمایش بگذاریم.»


روبرتو مانچینی، سرمربی تیم قهرمان اروپا، نیز با اشاره به رویارویی آلمان و ایتالیا گفت که بازی برابر این رقیب قدیمی یکی از دیدارهای کلاسیک دنیای فوتبال است.


قرار گرفتن در این گروه دشوار و بازی برابر حریفان شناخته شده می‌تواند کمک مهمی برای فلیک باشد که در جریان آماده‌سازی تیمش برای جام جهانی به شناخت بهتری از بازیکنان برسد. او پیش از قرعه‌کشی گفته بود:« البته که ما از این سه بازی برای عادت کردن به دیدارهای دشوار استفاده خواهیم کرد.»


سومین دوره از این رقابت‌های نه چندان محبوب یوفا از تاریخ دوم تا چهاردهم ژوئن ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد که تنها سه هفته پس از آخرین دیدار بوندسلیگا خواهد بود و چهار بازی در این فاصله انجام می‌شود.


فلیک می‌تواند تا آن زمان گزینه‌هایش برای حضور در جام جهانی را انتخاب کرده و به صورت جدی مورد آزمایش قرار دهد. دو بازی دیگر نیز در ۲۲ و ۲۷ سپتامبر انجام می‌شود که درست دو ماه پیش از آغاز رقابت‌های جام جهانی است.


این آخرین دیدارهای ملی پیش از اعزام تیم‌های ملی به مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد بود که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر در این کشور حوزه خلیج فارس برگزار می‌شود.
فلیک ازابتدای هفته به همراه اولیور بیرهوف، مدیر تیم ملی، به دنبال یافتن مکانی مناسب برای اقامت تیمش در جام جهانی بوده است.


این هتل باید در مکانی آرام، نزدیک به زمین تمرین و به دور از هرگونه مسئله و تردیدی درباره استانداردهای حقوق بشری باشد و این چیزی است که فلیک و بیرهوف به صراحت مطرح کرده‌اند.


مربی تیم ملی آلمان می‌خواهد بتواند در سال جام جهانی تمام تمرکزش را صرفا روی مسائل فوتبالی قرار دهد و از هرگونه جنجال و حاشیه دور بماند.


رقابت برابر این سه تیم در لیگ ملت‌ها می‌تواند به او در تمرکز روی مشکلات فوتبالی تیمش کمک کند. آنها آخرین بار در مرحله یک هشتم یورو ۲۰۲۰ با انگلیس روبرو شده و با نتیجه ۰-۲ شکست خوردند. در مرحله گروهی همین رقابت‌ها به مصاف مجارستان رفتند و به تساوی ۲-۲ دست یافتند. آخرین رویارویی آنها با ایتالیا نیز در مرحله یک چهارم یورو ۲۰۱۶ بود که در ضربات پنالتی به پیروزی رسیدند.


آماده‌سازی آلمان برای رقابت‌های جام جهانی با دو دیدار دوستانه آغاز می‌شود. یکی از آنها در تاریخ ۲۶ مارس برگزار می‌شود که احتمالا مقابل حریفی از آفریقاست و دومی چند روز بعد در هلند خواهد بود.


فلیک کمی پس از قرعه‌کشی احتمال رویارویی با هلند را تایید کرد، چرا که انگلیس دیگر یکی از گزینه‌های این تیم برای دیدار دوستانه در ماه مارس نخواهد بود.


دیدارهای نهایی لیگ ملت‌های اروپا برای مشخص شدن قهرمان در ژوئن ۲۰۲۳ و از بین چهار تیم صعود کرده از مرحله گروهی برگزار خواهد شد.


فلیک باید تلاش بسیاری کند تا این تیم بتواند از دوران یواخیم لوو عبور کند، تیمی که تا به حال در این رقابت‌ها موفقیت خاصی به دست نیاورده است.


آنها در سال ۲۰۱۸ و پس از این که در مرحله گروهی در قعر جدول قرار گرفتند، صرفا به این دلیل به لیگ بی این رقابت‌ها صعود نکردند که یوفا مدل این مسابقات را تغییر داد.


آلمان همچنین در سال ۲۰۲۰ فرصت صدرنشینی در گروهش در لیگ ملت‌ها را داشت اما در نهایت باخت تاریخی ۰-۶ در سویل برابر اسپانیا تمام امیدها را از بین برد.

منبع: فاز

تگ ها


یوفا