یوفا و پیگیری نکردن شکایت از یووه، رئال و بارسا

یوفا اعلام کرد علیه سه باشگاهی که همچنان به برگزاری رقابت های موسوم به سوپرلیگ اروپا متعهد هستند، اقدام قانونی نخواهد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، در بهار گذشته بود که ۱۲ باشگاه اروپایی شامل یوونتوس، میلان، اینتر، بارسلونا، رئال مادرید، اتلتیکو مادرید، آرسنال، چلسی، لیورپول، تاتنهام، منچستریونایتد و منچسترسیتی راه اندازی لیگی جدید موسوم به سوپرلیگ اروپا را اعلام کردند اما تنها ۴۸ ساعت بعد و با تهدیدهایی که از سوی فیفا و یوفا مطرح شد و واکنش شدید هواداران فوتبال در سراسر دنیا، ۹ باشگاه از حضور در این رقابت ها انصراف دادند و تنها سه باشگاه یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید همچنان به برگزاری این رقابت ها تاکید کردند.

پس از آن بود که یوفا اعلام کرد قطعا علیه  این سه باشگاه دست به اقدام قانونی خواهد زد و جریمه هایی هم برای ۹ باشگاه دیگر در نظر گرفت؛ از جمله پرداخت ۱۵ میلیون یورو برای کمک به فوتبال پایه.

اما سه باشگاه یوونتوس، بارسا و رئال اعلام کردند که شکایت یوفا مغایر با قانون رقابت های اروپاست و اکنون اتحادیه فوتبال اروپا قصد ندارد شکایت از این سه باشگاه را پیگیری کند زیرا آن را برخلاف منافع خود و اتحادیه های عضو یوفا می داند.

ضمن اینکه جریمه های در نظر گرفته شده برای ۹ باشگاه دیگر هم بخشیده شد و نیازی به پرداخت آنها وجود ندارد.

اما یوفا تاکید کرد که هر اقدامی که برای جلوگیری از تکرار دوباره این اتفاق و تشکیل احتمالی لیگی خارج از قوانین این اتحادیه انجام خواهد داد و حق شکایت دوباره را برای خود محفوظ می داند.

تگ ها


یوفا یوونتوس رئال مادرید بارسلونا