یونس امامی، صاحب دوبنده تیم ملی در ۷۴ کیلو

یونس امامی با شکست فیروزپور در انتخابی وزن ۷۴ کیلوگرم موفق به تصاحب دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی نروژ شد....

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های انتخابی درون اردویی اوزان ۷۴، ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت های جهانی نروژ، از ساعت ۱۱ صبح امروز در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده در حال برگزاری است.


در نخستین دیدار مسابقه وزن ۷۴ کیلوگرم برگزار شد که یونس امامی با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل محمدصادق فیروزپور به پیروزی دست یافت و بعنوان فرد نخست این وزن شناخته شد. امامی که مدال برنز مسابقات جهانی را در کارنامه دارد، به سختی از سد فیروزپور گذشت که چند روز قبل موفق به کسب مدال طلای جوانان جهان شده بود.


اما در دو وزن بعدی شاید نتایجی به دست آمد که غیرقابل پیش بینی بود. همچنین در کشتی وزن ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم پور با نتیجه ۲ بر یک مغلوب محمدجواد ابراهیمی شد. این در حالی است که قاسمپور می توانست با برتری در کشتی اول صاحب دوبنده تیم ملی شود، اما حالا کار به کشتی بعدی کشیده شد و هر کشتی گیری در دو مبارزه برنده شود، به تیم ملی راه پیدا می کند.


در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز اتفاق مشابهی رخ داد و علی شعبانی نتوانست در مبارزه نخست از پست مجتبی گلیج بربیاید. این مبارزه ۳ بر یک به سود گلیج تمام شد؛ در حالی که شعبانی می توانست با برتری دوبنده تیم ملی را مال خود کند.


حالا در این وزن نیز کشتی دوم یا شاید کشتی سوم برگزار می شود تا تکلیف ملی پوش وزن ۹۷ کیلوگرم ایران مشخص شود.

تگ ها


آزاد کشتی یونس امامی