یوواخیم لوو: تلخ ترین شکست؟ ۲۰۱۶ مقابل فرانسه

یوواخیم لوو، سرمربی تیم ملی آلمان تاکید کرد مسئولیت ناکامی ژرمن ها در یورو ۲۰۲۰ با او است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی آلمان وداعی زودهنگام با رقابت های یورو ۲۰۲۰ داشته و در اولین دور حذفی با قبول شکست برابر انگلیس از این مسابقات حذف شد. در هنگام بازگشت به آلمان، یوواخیم لوو در نشست خداحافظی خود حاضر شده و در مورد خداخافظی مسوت اوزیل و موقعیت فوق العاده توماس مولر بعد از گل اول انگلیس صحبت کرد.

یوواخیم لوو گفت: "شرایط کار کردن با تیم بسیار خوب بود. ما با تکیه بر امکانات ممکن آماده شدیم و بیان جزئیات بیشتر از سوی من منطقی نیست. من مسئولیت شکست را بر عهده می گیرم. من سرمربی هستم و همه اشتباه می کنم، اما این اتفاق برای رخ می دهد و باید این مسئولیت را بپذیرم.

ناامیدی فراوانی پس از شکست بر اردوی تیم حاکم شده بود. من همیشه به این تیم اطمینان کامل داشته و به آنها اعتقاد داشتم. متاسفم که هواداران خود را ناامید کردیم و من مسئولیت کامل این حذف را بدون هیچ گونه اما و اگری به عهده می گیرم.

خداحافظی مسوت اوزیل در سال ۲۰۱۸؟ وقتی مسوت اوزیل از تیم ملی کنار رفته من واقعا ناامید شدم و پس از آن ما دیگر با هم صحبت نکردیم. اما فکر می کنم زمانی فرا برسد که ما با هم دیدار و گفت و گو کنیم. مسوت بازیکن فوق العاده مهم و بزرگی برای آلمان بود. روزی فرا خواهد رسید که ما هر دو صحبت کرده و همه اختلافات را کنار می گذاریم.

موقعیت طلایی توماس مولر برابر انگلیس؟ ما بلافاصله بعد از پایان بازی در مورد این موضوع صحبت نکردیم، اما وقتی به خانه برگشتیم کمی در این خصوص حرف زدیم. توماس مولر به روش همیشگی و طنز آلود خود گفت اگر من از موقعیت استفاده می کردم قطعا بهتر بود. من نیز به مولر گفتم من او را سرزنش نمی کنم و چنین اتفاقاتی رخ می دهد.

تلخ ترین شکست برای من در سال ۲۰۱۶  و در دیدار نیمه نهایی یورو مقابل فرانسه رخ داد. تا آن روز ما در آن تورنمنت عملکرد بسیار خوب داشته و بازی بسیار خوبی نیز مقابل فرانسه انجام دادیم، اما با یک پنالتی تلخ از خریف عقب افتادیم. اگر فرانسه را شکست داده بودیم، من مطمئن هستم که موفق به کسب عنوان قهرمانی می شدیم."

تگ ها


تیم ملی آلمان یوواخیم لوو فوتبال جهان فوتبال