یوونتوس به کمک جنگ‌زدگان اوکراین شتافت

باشگاه یوونتوس در اقدامی زیبا دست به کمک به کودکان آسیب دیده در جنگ اوکراین زده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باشگاه یوونتوس اتوبوس های متعلق خود را برای آوردن 80 پناهجو از مرز مجارستان به ایتالیا فرستاده است. دیروز این باشگاه اعلام کرد یوونتوس اعلام کرد که اتوبوس هایی را برای تحویل اقلامی مانند غذا، دارو و پوشاک به منطقه زاهونی مرز مجارستان ارسال کرده است. اما این همه ماجرا نبود و در ادامه آنها تصمیم گرفتند از همان اتوبوس برای آوردن پناهندگان به ایتالیا استفاده کنند. 

در بیانیه باشگاه یوونتوس عنوان شده که این افراد اغلب آنها کودکان بین شش تا 14 ساله به همراه مادران‌شان هستند. مائوریتزیو آریوابنه، مدیر کل یوونتوس و لوکا استفانینی، رئیس بخش پزشکی باشگاه در این سفر رفت و برگشت که در مجموع 2800 کیلومتر به طول انجامید، این کاروان را همراهی کردند. این بچه ها و مادرانشان در هتل هایی نزدیک کونئو در منطقه پیمونت مستقر شدند. به نظر می رسد این بچه ها در مدارس فوتبال کیف، خارکف و سایر مناطق اوکراین مشغول به زندگی بودند و حالا باشگاه یوونتوس تصمیم به اسکان آنها در ایتالیا گرفته است.

البته یوونتوس تنها تیم فعال در زمینه کمک به جنگ زدگان نبوده و باشگاه‌های دیگر در سرتاسر جهان نیز در تلاش برای استقرار و کمک به این افراد هستند. باشگاه میلان از نسخه پیراهن ویژه جدید حخود رونمایی کرده و در این طراحی از تصویر آندری شوچنکو استفاده شده است. تمام عواید فروش این لباس صرف کمک به مردم اوکراین خواهد شد و تا به حال رقم 60 هزار یورو جمع آوری شده است.

تگ ها


فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال