یوونتوس ۱ - ۰ میلان؛ صدرنشینی با درخشش شزنی و دیبالا

یوونتوس در دیداری که شزنی چندین بار مهاجمان میلان را ناکام گذاشت، موفق شد با تک گل پائولو دیبالای تعویضی، سه امتیاز حساس این بازی را به دست آورد...

یوونتوس در دیداری که شزنی چندین بار مهاجمان میلان را ناکام گذاشت، موفق شد با تک گل پائولو دیبالای تعویضی، سه امتیاز حساس این بازی را به دست آورد

به گزارش خبرنگار مدال، در حساس‌ترین بازی هفته دوازدهم رقابت‌های سری‌آ ایتالیا، یوونتوس در ورزشگاه آلیانتس تورین میزبان میلان بود که این دیدار در نهایت با پیروزی ۱-۰ بیانکونری به پایان رسید.

یوونتوس در دقایق ابتدایی بازی را در اختیار داشت اما رفته رفته میلان خودش را پیدا کرد و در دقیقه ۱۸، ارسال عالی سوسو، با ضربه سر پیونتک از فاصله‌ای اندک از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ۲۴، باز هم ارسال سوسو این بار با ضربه سر پاکتا همراه شد اما شزنی با یک واکنش فوق‌العاده دروازه یوونتوس را بسته نگه داشت.

در دقایق رو به پایان نیمه اول سرعت بازی افزایش یافت و در دقیقه ۴۲، ضربه رونالدو در اختیار روناروما قرار گرفت. دقایقی بعد فرصت برای میلان مهیا شدپاس سوسو به تئو هرناندز رسید اما ضربه زمینی او باز هم با واکنش سنگربان لهستانی مواجه شد. در دقیقه ۴۶، پیونتک ضربه خود را راهی دروازه یووه کرد اما شزنی این توپ را هم مهار کرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم در حالی آغاز شد که یوونتوس برخلاف انتظار بازی خوبی را مقابل میلان ارائه نکرده بود. در دقیقه ۵۵، ساری تصمیم گرفت دیبالا را به جای رونالدو به زمین بفرستد و ستاره پرتغالی هم از ناراحتی مستقیماً به رختکن رفت. دقایقی بعد پاس پاکتا موقعیت را برای پیونتک مهیا کرد و ضربه سنگین و زمینی او با واکنش شزنی راهی به دروازه میزبان پیدا نکرد. در دقیقه ۶۵، داگلاس کاستا از چپ نفوذ کرد و روی پاس کات‌بک او ضربه ماتوئیدی از روی دروازه دوناروما به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۳، میلان به خاطر خطایی که روی چالهان‌اوغلو انجام شد صاحب یک ضربه آزاد شد و خود هاکان این ضربه را زد اما باز هم شزنی مانع از ورود توپ به دروازه شد. اما سرانجام در دقیقه ۷۷، روی یک حرکت ترکیبی زیبا، ایگواین توپ را به هموطن خود دیبالا رساند و او هم توپ را روی پای راست خود آورد و با یک ضربه زمینی و دقیق دروازه میلان را باز کرد. دقایقی بعد باز هم شزنی ضربه پست محوطه چالهان‌اوغلو را درازکش مهار کرد تا مرد اول تیمش در این بازی باشد. دقایقی بعد باز هم شزنی هافبک ترک‌تبار میلان را ناکام گذاشت تا پیروزی در اردوی بیانکونری حفظ شود.

در دقایق پایانی روی یک ضدحمله ایگواین فرصت زدن گل دوم را هم داشت اما ضربه او از بالای دروازه میلان به بیرون رفت. آخرین فرصت یوونتوس را هم دوناروما از دیبالا گرفت تا بازی با برتری بیانکونری به پایان برسد. یوونتوس با این پیروزی ۳۲ امتیازی شد و دوباره به صدر جدول بازگشت. میلان هم با همان ۱۳ امتیاز در رده چهاردهم جدول به سر می‌برد.

ببینید:

خلاصه بازی یوونتوس ۱ - ۰ میلان/ ویدیو

یوونتوس ۱ - ۰ میلان؛ صدرنشینی با درخشش شزنی و دیبالا
یوونتوس ۱ - ۰ میلان؛ صدرنشینی با درخشش شزنی و دیبالا

تگ ها


بیانکونری روسونری ورزشگاه آلیانتس تورین مائوریتسیو ساری استفانو پیولی فوتبال جهان آث میلان یوونتوس یوونتوس-آث میلان سری آ فوتبال