یوونتوس ۱ - ۲ آژاکس؛ صعود معجزه‌آسای شاگردان تن‌هاگ به نیمه‌نهایی

آژاکس با پیروزی در تورین، راهی نیمه‌نهایی شد...

یوونتوس که در بازی رفت مقابل آژاکس به تساوی رسیده بود، در تورین میزبان این تیم بود.

به گزارش مدال، از دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، یوونتوس در آلیانس تورین میزبان آژاکس بود که در پایان این شاگردان تن‌هاگ بودند که با پیروزی ۲-۱، راهی نیمه‌نهایی شدند.

یوونتوس که از حمایت هواداران خودی بهره می‌برد، بازی را بهتر آغاز کرد. بانوی پیر فشار زیادی روی دروازۀ حریف آورد و موقعیت‌های خطرناکی را ایجاد کرد. در دقیقۀ ۲۸ داور یک ضربه کرنر به نفع یوونتوس اعلام کرد. کریستیانو رونالدو روی سانتر ارسالی پیانیج به زیبایی دروازۀ آژاکس را باز کرد.

پس از دریافت گل، آژاکس، توپ‌ومیدان را در اختیار گرفت و دست به بازی تهاجمی زد. در دقیقۀ ۳۴ ون‌دی‌بیک با یک ضربۀ دقیق توپ را به گوشۀ دروازۀ شزنی فرستاد تا بازی به تساوی کشیده شود.

در ادامه بازی بیشتر در میانۀ میدان در جریان بود تا دو تیم با اندوختۀ یک گل وارد رختکن شوند.
نیمۀ دوم با حملات آژاکس آغاز شد. فشار شاگردان تن‌هاگ تمامی نداشت و گورخرها مجبور به عقب‌نشینی شدند. آلگری برای کم کردن فشار، دست به تغییراتی در ترکیب خود زد. تعویض‌های سرمربی یوونتوس تأثیر چندانی نداشت و در دقیقۀ ۶۷ آژاکس روی یک ضربۀ کرنر به گل دوم رسید. ماتایس دی‌لیخت روی ضربه سر مهارنشدنی توانست دروازۀ بانوی پیر را باز کند.

با توجه به تساوی دو تیم در دیدار رفت، آژاکسی‌ها با این نتیجه به مرحلۀ بعد صعود می‌کردند. یوونتوس برای فرار از شکست و حذف از لیگ قهرمانان تلاش زیادی برای زدن گل انجام داد اما این تلاش‌ها به نتیجه‌ای نرسید تا آژاکس راهی مرحلۀ نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان شود. پس از رئال مادرید، یوونتوس دومین تیم حذف‌شده توسط آژاکس لقب گرفت.

آژاکس به مصاف تیم صعودکننده از بین منچسترسیتی و تاتنهام خواهد رفت.

خلاصه این بازی را می‌توانید از این لینک تماشا کنید.

تگ ها


آژاکس یوونتوس UEFA Champions League فوتبال