یو‌اس اوپن؛ شبی که تنیس از فوتبال جلو زد

دور چهارم مسابقات تنیس آزاد امریکا در نیمه پایینی جدول با تاریخ سازی نوجوان اسپانیایی به پایان رسید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در مرحله یک‌هشتم نهایی اوپن امریکا، کارلوس الکاراس، تنیسور ۱۸ ساله اسپانیایی با عبور از سد گویوفچک المانی به جمع هشت نفر پایانی گرنداسلم امریکا رسید. الکاراس درحالی که با حساب دو بر یک از حریف خود عقب بود و در ست چهارم هم گیم سرویسش را از دست داده بود، بازگشتی جانانه داشت و علاوه بر پیروزی در ست چهارم، ست اخر را بیگل کرد و به دور بعد رسید تا پس از مایکل چانگ در سال ۹۰ میلادی تبدیل به جوان‌ترین تنیسور راه یافته به یک‌چهارم نهایی یک گرنداسلم شود. 


این پیروزی‌های متوالی و امیدبخش الکاراس باعث شد تا در شبی که تیم ملی فوتبال اسپانیا گرجستان را درهم کوبیده بود، وبسایت‌های ورزشی اسپانیا صفحات اصلی خود را به این تنیسور آینده‌دار اختصاص دهند.


در مسابقات دیگر نیز، فلیکس اوژه الیاسیم کانادایی موفق شد با برتری سه بر یک برابر حریف امریکایی خود، بعد از راه‌یابی به یک‌چهارم نهایی ویمبلدون، این بار در جمع هشت نفر برتر یو‌اس اوپن حاضر باشد.فلیکس با بردی که مقابل تیافوئه به‌ دست اورد حریف الکاراس شد. بوتیک فان زندشولپ هلندی هم که از مراحل مقدماتی به جدول اصلی رسیده بود،  در میان شگفتی همگان، دیگو شوارتزمن نفر چهاردهم دنیا را در ماراتنی پنج سته شکست داد تا حریف مدودف در دور بعد شود. دنیل مدودفی که با یک عملکرد کم نظیر دیگر این بار دنی اونس انگلیسی را بدون از دست دادن ست کنار زد و به یک‌چهارم رسید.


در بخش زنان، لیلا فرناندز هجده ساله بار دیگر به رویاپردازی‌های خود رنگ واقعیت بخشید و این بار انجلیک کربر قهرمان سال ۲۰۱۶ مسابقات را در سه ست حذف کرد. تنیسور کانادایی با وجود شکست در ست اول، بازگشتی به یاد ماندنی داشت و حریف اسویتولینا‌یی شد که بعد از کسب برنز المپیک و قهرمانی در شیکاگو، با ادامه روند مثبتش، ساعتی قبل در ارتور اش، سیمونا هالپ قهرمان دو گرنداسلم را حذف کرده بود.


همچنین ارینا سابالنکا بخت دوم قهرمانی با نمایشی برتر برابر الیس مرتنز بلژیکی، برای دومین بار به یک‌چهارم نهایی گرنداسلم امریکا رسید. سابالنکا که به عقیده بسیاری بعد از حذف اوساکا و بارتی، شانس بیشتری برای قهرمانی نسبت به سایر تنیسور‌ها دارد، در دور بعد با قهرمان اوپن فرانسه روبه‌رو می‌شود، باربورا کریچیکووا که دقایقی پیش با وجود درد شدید در ناحیه دنده، موگوروزا و مصدومیت را باهم شکست داد و راهی جمع هشت نفره پایانی در یو‌اس اوپن شد. شدت مصدومیت کریچیکووا به حدی بود که پس از پیروزی، به‌خاطر احساس درد نتوانست در مصاحبه داخل زمین شرکت کند و با چشمانی اشک‌بار زمین ارتور اش را ترک کرد.


دیدار‌های پایانی دور چهارم رقابت‌ها امشب در کرونا پارک نیویورک برگزار می‌شود تا با شناسایی چهار‌ نفر برتر در نیمه بالایی جدول، ترکیب تنیسور‌های حاضر در یک‌چهارم نهایی مشخص شود. شما کاربران گرامی می‌توانید مهم‌ترین مسابقه‌های یو‌اس اوپن را در سایت و اپلیکیشن آنتن تماشا کرده و از طریق "ورزش سه" در جریان اخرین اخبار و حواشی مسابقات قرار بگیرید.

تگ ها


تنیس تنیس