یو‌اس اوپن؛ گرگ صربستانی تنها قدم نمی‌زند!

دور سوم مسابقات ازاد امریکا با سرنوشت متفاوت شماره یک‌های دنیای تنیس در بخش های زنان و مردان امریکا به پایان رسید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در بخش زنان، اشلی بارتی بخت نخست قهرمانی با قبول شکست برابر شلبی راجر امریکایی از دور رقابت‌ها کنار رفت. راجر که در ۴ دیدار گذشته برابر بارتی در سال ۲۰۲۱ شکست خورده بود، این‌بار با بهره‌مندی از حمایت تماشاگران ست اول را شش بر دو به نفع خود کرد. در ست دوم اما اشلی بارتی با جدیت بیشتری بازی کرد و نهایتا با دوبار بریک کردن راجر پیروز این ست شد. در ست سوم هم بارتی فوق‌العاده کار کرد و مجددا دو بریک جلو افتاد اما این شلبی راجر بود که درمیان تشویق‌های شدید تماشاگران استادیوم ارتور اش، بارتی را غافل‌گیر کرد و کار را به تایبریک کشاند. در تایبریک هم بارتی با خطاهای پرمورد خود زمینه پیروزی راجر را فراهم کرد تا بعد از حذف اوساکا مدافع عنوان قهرمانی، این‌بار زن شماره یک دنیا از گردونه رقابت‌ها خارج شود.


در سایر مسابقات دیشب، ایگا شوایتک با برتری برابر انت کنتاویت تبدیل به تنها تنیسور زن در سال ۲۰۲۱ شد که در هر چهار گرنداسلم سال به دور چهارم رسیده است. بلیندا بنچیچ قهرمان المپیک توکیو هم پگولا امریکایی را کنار زد و به دور چهارم رسید. بیانکا اندرسکو و ساکاری هم در کنار پلیسکووا دیگر برندگان‌ شب ششم یو‌اس اوپن بودند.


در بخش مردان هم شاهد حذف یکی از سید‌های برتر بودیم. دنیس شاپووالوف کانادایی، بخت هفتم قهرمانی در کمال شگفتی با قبول شکست در سه ست متوالی برابر لوید هریس افریقایی، از راه‌یابی به دور چهارم مسابقات باز ماند. متیو برتینی شانس هشتم قهرمانی هم با نمایشی پر افت‌وخیز ایلیا ایواشکا بلاروسی را در پنج ست شکست داد و به دور بعد رسید. ساشا زورف قهرمان المپیک توکیو و مسترز سینسیناتی در ادامه روند فوق‌العاده اش این بار از سد جک ساک نفر هشتم سابق دنیای تنیس عبور کرد. ساک بعد از عملکرد عالی در ست نخست که به پیروزی‌اش انجامید، در ست چهارم با احساس درد غیرقابل تحمل در عضله چهارسر و همسترینگ از ادامه مسابقه انصراف داد تا جوان المانی مثل سال گذشته در هفته دوم یو‌اس اوپن هم حاضر شود.


در مهم‌ترین مسابقه دیشب هم نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس موفق شد با غلبه بر کی نیشکوری ژاپنی به دور بعد صعود کند. صربیناتور که با عملکرد نوسانی در ست اول بازنده شد، بازگشتی قدرتمند به بازی داشت و با برتری در سه ست بعدی راهی دور بعد شد. نوله که حالا به واسطه تیشرت حمایتی همسرش در حین برگزاری مسابقه، لقب گرگ را هم دریافت کرده، تلاش می‌کند با قهرمانی در گرنداسلم امریکا، علاوه بر تکرار رکورد ۵۰ ساله راد لیور در قهرمانی چهارگانه در یک فصل از گرنداسلم ها، با ۲۱ امین قهرمانی از نظر فردی هم از فدال سبقت بگیرد.


مسابقات ازاد امریکا از امشب وارد دور یک‌هشتم نهایی می‌شود تا علاقه‌مندان شاهد بالاترین سطح برگزاری از تنیس در نیویورک باشند. کاربران گرامی می‌توانید علاوه بر تماشای مسابقات در سایت آنتن، پیگیر اخرین اخبار و حواشی گرنداسلم امریکا در " ورزش سه" باشید.

تگ ها


تنیس تنیس