یکی از مربیان لیگ برتر کرونا گرفته است

پرافتخارترین ورزشکار المپیکی ایران که ۲ طلا و یک برنز المپیک را در رشته تکواندو در کارنامه دارد، گفت: با پولادگر اختلاف سلیقه داشتم که برطرف شد و برگشتم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هادی ساعی که مدتی است در سمت مدیر تیم های ملی تکواندو با این فدراسیون همکاری می کند، مهمان برنامه امروز "سلام صبح بخیر" بود و درباره مسائل مختلف به صحبت پرداخت.


* آخرین وضعیت تیم ملی تکواندو چطور است. کرونا همه مسابقات را تعطیل کرد؟


با توجه به اتفاقاتی که افتاده خیلی از رویدادهای ورزشی در دنیا تحت تاثیر قرار گرفته است ما برای تکواندو هم می خواستیم به مسابقات قهرمانی آسیا برویم اما این مورد باعث شد اردوها کنسل شد مسابقات همینطور. مسابقات آسیایی در کشور لبنان بودند که به وقت دیگری موکول شد. اواخر برای اردیبهشت ماه اعلام آمادگی کردند اما به صورت رسمی از طرف فدراسیون  به ما اعلام نشده است. ما اردوهایمان را حفظ کرده ایم اما با شرایط سخت.


*چه شرایطی؟


ما ۶ نفر اصلی را در اردو نگه داشته ایم و سعی کرده ایم به بقیه مرخصی بدهیم تا خطر بیماری کرونا را کمتر داشته باشیم. بچه ها با شرایط بهداشتی و استفاده از دستکش تمرین می کنند. این خیلی سخت است. ما هم باید آمادگی بچه ها را حفظ کنیم هم مراقب سلامتی شان باشیم. شرایط تیم بانوان سخت تر است چون باید برای سهمیه تلاش کنند و عقب جلو شدن مسابقات روی شیوه تمرینات ما هم تاثیر گذاشته است.


*چیزی درباره تغییر در تاریخ المپیک شنیده اید؟


اگر با این شرایط پیش برویم تغییراتی رخ خواهد داد.


*ممکن است میزبانی را از ژاپن بگیرند؟


نه شرایط میزبانی در المپیک سخت است و از دو المپیک قبل تر کشور میزبان مشخص می شود و آن کشور سالها در خصوص المپیک زیرساختهایش را آماده می کند. چون المپیک نیاز به استادیوم های زیاد و خوابگاه ها و دهکده مجزا دارد. اگر هم بخواهند کشور را تغییر بدهند چه فرقی می کند؟ همان کشورها قرار است در المپیک شرکت کنند. بحث کشور نیست بحث آدمهایی است که قرار است شرکت کنند.


*از بین تکواندوکارها کسی کرونا گرفته است؟


یکی از مربیان مشکوک به کرونا و در حال حاضر بستری است. بهتر است اسم او را نگویم. دیروز به او پیام دادم و خودش جواب داد و الحمدالله خیلی بهتر شده است و تحت مراقبت است اما صد در صد معلوم نیست و کرونا مراحل مختلفی دارد.


*مربی ملی هستند؟


خیر مربی باشگاهی هستند در لیگ برتر فعالیت می کنند.


*مشخص شده کجا کرونا گرفته اند؟


در ایران بوده اند و ویروس وجود دارد. در یکی از کلاس ها هم حضور داشته اند اما کسانی که کنارشان بوده اند خداراشکر علائم نداشته اند. کار خوبی که دستگاه ها انجام داده اند این است که بچه های ما هر روز دارند تست می دهند و الحمدالله به جز این یک مورد چیزی دیده نشده است.


*شرایط ما در المپیک چطور است؟ چقدر شانس مدال داریم؟


همیشه بهترین ها در المپیک حضور پیدا می کنند. ما دو سهمیه داریم و بچه هایمان توانمند هستند و جزو نفراتی هستند که همان مرحله اول سهمیه گرفته اند اما ناگفته نماند همه رقبا هم همین شرایط را دارند. نقاط قوت اینها را تقویت می کنیم نقاط ضعف آنها بررسی شده و تلاش می کنیم آنها را برطرف کنیم تا بهترین کارایی را در المپیک داشته باشند. آقای میرهاشم حسینی در وزن منهای ۶۸ و آقای هادی پور در وزن منهای ۵۸ هستند که خیلی خوب کار می کنند، کادر فنی همینطور. در آقایان دیگر سهمیه ای نمی توانیم بگیریم. در خانم ها شانس دو سهمیه داریم.


*وضعیت بانوان چطور است؟ خبر رسیده بیشتر بچه ها مصدوم شده اند.


من مدیر فنی تیم آقایان هستم اما در این باره هم اطلاع دارم. خانم ها اردویشان خیلی زودتر آغاز شد چون برای کسب سهمیه باید تلاش کنند. شرایط باعث شده که آنها نحوه تمریناتشان را عوض کنند. ما بیشتر در اردو داریم تمرینات عمومی انجام می دهیم و منتظریم شرایط را بدانیم. بانوان همین شرایط را دارند اما با استرس بیشتر.


*پیش بینی تان این است که با توجه به توقع مردم چند مدال بگیریم؟


تکواندو معمولا در المپیک ها شانس مدال را داشته و برای کشورمان کسب افتخار کرده است. جزو رشته هایی است که مردم انتظار دارند. ما سهمیه کمی داریم اما تمام تلاشمان این است که دو سهمیه مان به بهترین نحو و با کیفیت بالا کار کنند و تلاشمان این است که رنگ مدالمان خوشرنگ باشد. ما خودمان به جز طلا راضی نمی شویم. نقره و برنز المپیک باارزش است اما من لذت طلا را چشیده ام و بچه ها هم تلاش می کنند و دور از ذهن نیست.


*شما هشت سالی از تکواندو دور بودید کسی وساطت کرد که برگشتید؟


حدود ۶ سال بود که من تکواندو را دنبال می کردم اما فعالیتی نداشتم. شرایط به گونه ای نبود که کار کنم. دوستان خانواده تکواندو و آقای پولادگر به من لطف داشتند اختلاف سلیقه هایی بود که برطرف شد و در این مقطع احساس کردم می توانم به تکواندو کمک کنم. یک مقطعی احساس می کردم نیازی به حضور من نیست ولی الان در شرایط فعلی احساس کردم می توانم کمک بگیرم دوستان دیگری هم بودند که می خواستند بیایند و لطف داشتند و چند جلسه با آقای پولادگر صحبت کردیم و شرایط مهیا شد ایشان همیشه به من لطف داشتند اما اختلاف سلیقه داشتیم اما همواره ارتباط دوستانه داشتیم.


*در مدتی که در تکواندو نبودید فیلم هم بازی کردید. می خواهید این فضا را ادامه بدهید؟


در حال حاضر فیلم سینمایی را انجام می دهیم که اواخر کار است. کار اکشن نیست اما ورزشی و درباره سوارکاری است. اسم فیلم «بلوط ها» است و از سینماها اکران خواهد شد.


*پس بازیگری برایتان جدی است.


خیلی نه اما مواقعی که فکر کنم با روحیات من می خواند همکاری می کند.


*فوتبالی هم هستید؟ دیشب بازی بارسا و رئال را دیدید؟


نتوانستم بببینم اما طرفدار بارسا هستم.


*من هم طرفدار بارسا هستم اما دیشب تیم خیلی بد بازی کرد.


ما ببازیم هم طرفداریم.


*در ایران طرفدار چه تیمی هستید؟


قرمز هستم و طرفدار تراکتورسازی.


*قهرمان می شود؟


تیم خوبی است و من روی آن تعصب دارم.


*صحبت پایانی؟


ممنون از شما و آرزوی موفقیت برای همگی. امیدوارم مردم خوبمان با درایتشان از این بحران بیماری بگذرند و با همکاری و همدلی هم از این بحران بگذریم و شب عید خوبی داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

لغو مسابقات پیاده روی قهرمانی آسیا به خاطر کرونا

تعویق بازی‌های نمایندگان گیلان در لیگ یک

 

 

تگ ها


تکواندو هادی ساعی ویروس کرونا تکواندو