یک اکانت فیک؛ جدیدترین جنجال در مورد نیوکاسل!

حواشی بر سر خرید باشگاه نیوکاسل توسط صندوق مالی متعلق به عربستان بالا گرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اخبار حاکی از آن است سعود القحطانی که اکانتی به نام KateStewart۲۲ را مدیریت می کند، در مورد خرید باشگاه نیوکاسل حواشی جدیدی ایجاد کرده است. سعود القحطانی یکی از نام هایی است توسط یکی از مقامات امنیتی به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مخالف رژیم حاکم بر عربستان متهم شده است.

کارشناسان سایبری شب گذشته هشدار دادند که این کاربر، یکی از هزاران حسابی است که رژیم عربستان سعودی برای تبلیغات و بستن راه انتقاد از شرایط وخیم حقوق بشر در این کشور استفاده کرده است. صندوق سرمایه گذاری عربستان ۳۷۰ میلیارد پوند برای خرید باشگاه نیوکاسل یونایتد پرداخت کرده، اما حضور سرمایه داران از این کشور باعث انتقادات فراوانی در فوتبال انگلیس شده و بسیاری مخالف این تغییر و تحول بوده اند.

این حساب کاربری که دارای ۲۵ هزار فالوئر است، توئیت هایی به دو زبان انگلیسی و عربی منتشر می کند. به عنوان مثال الیور هولت، نویسنده ورزشی روزنامه ساندی میل اخیرا انتقادات شدیدی به خرید نیوکاسل توسط سرمایه داران عربستانی مطرح کرده ببود و با پاسخ این اکانت مواجه شد؛ "نژادپرست حیله گر، نظام پادشاهی سعودی محبوب مردم عربستان است و تو چه کسی هستی که به این نظام برچسب دیکتاتوری بزنی؟

روزنامه‌های ضعیف و ریاکار فراوانی در انگلیس وجود دارند که سعی می‌کنند طرفداران نیوکاسل را طعمه خود کنند. آنها بابت این تغییر و تحولات متعجب شده اند و و حالا ما یک مدیر جدید داریم. سوءبرخورد و کارهای ضد سعودی/نیوکاسل در دستور کار همه وجود دارد. اما چه کسی اهمیت می دهد؟ ما ثروتمندترین باشگاه جهان هستیم."

در دادخواستی که سال گذشته توسط غادا اویس، روزنامه‌نگار شاغل در الجزیره تنظیم شد، عنوان شد که KateStewart۲۲ یک حساب توییتر تقلبی است که توسط سعود القحطانی و یک فرد ناشناس مستقر در انگلیس اداره می‌شود.

خانم اویس، یکی از دوستان آقای خاشقجی مدعی شد که توسط این حساب مورد حمله قرار گرفت و پس از اینکه او شاهزاده محمد را متهم به قتل خاشقجی کرده، اکانت او توسط رژیم سعودی هک شد و عکس‌های نامناسب و جعلی از او در اینترنت به اشتراک گذاشته شده است. به هر حال در همین مدت کوتاه از زمان ورود عربستانی ها به لیگ برتر، انتقادات زیادی نسبت به آنها مطرح شده و باید دید سرنوشت نیوکاسل در این شرایط چگونه رقم خواهد خورد.

تگ ها


فوتبال جهان نیوکاسل لیگ برتر فوتبال