یک بازیکن علیه استارت رویایی فرهاد

بهترین زمان برای انجام برنامه‌های تمرینی استقلال با هدف حضور قویتر در لیگ و آسیا با ابتلای شماری از بازیکنان و کادر فنی از دست رفت.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه" پس از پایان هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر و ثبت سومین پیروزی متوالی شاگردان فرهاد مجیدی در لیگ و جام حذفی، تیم استقلال رفته‌رفته از آن روزهای پرتنش و پرحاشیه ماه‌های اخیر تا حد زیادی خلاص شد.


کسب سه برد متوالی که در این فصل هرگز به دست نیامده بود حاکی از ایجاد تغییرات مثبتی داشت که با کش‌وقوس فراوان در رأس مدیریت فنی تیم به وجود آمد، و این نتایج دقیقاً همان چیزی بود که فرهاد و کادر فنی مجربش در وهله اول به آن احتیاج داشتند. این در حالی است که نباید فراموش کنیم فرهاد در اولین گام باید به مصاف فولادی می‌رفت که تبعات شکست مقابل این تیم در دور رفت تا آخرین روز دست از سر محمود فکری برنداشت. اما مجیدی توانست به فاصله دو روز بعد از به دست گرفتن سکان هدایت تیم جدیدش، فولاد را در تهران با هر ترفندی بود شکست دهد، چراکه شکست یا حتی کسب یک تساوی در این دیدار می‌تواند او را از برنامه‌هایی که در آینده دارد تا حد زیادی دور کند.


فرهاد در اولین نشست خبری، پیش از بازی مقابل فولاد تا همین آخرین کنفرانس پس از دیدار مقابل ماشین‌سازی، دائم به یک موضوع بسیار درست اشاره می‌کند و از آن به‌عنوان مهم‌ترین وظیفه‌اش در استقلال امروز دم می‌زند که همان بازگشت وجهه استقلال است که درواقع در این چند سال اخیر به هر دلیلی دچار خدشه و آسیب فراوان شده است. او به‌خوبی با درک درست از شرایط موجود، به‌درستی متوجه شده که استقلال در چند سال گذشته، آن کاراکتر همیشگی و یا همان اقتدارش را ازدست‌داده و اولین مأموریتش را صرف‌نظر از پرداختن به مسائل فنی که آن‌هم در جای خودش اهمیت بسزایی دارد، به ترمیم وجهه این تیم و تقویت قوای ذهنی تیمش برای عدم پذیرش شکست گذاشت.


او در لابه‌لای صحبت‌هایش با اشاره به اینکه استقلال نباید به هر ترتیبی بازنده از زمین خارج شود سعی کرد تا به هواداران استقلال این نوید را بدهد که استقلال ۱۴۰۰ را با تمام مهره‌های باارزشی که در اختیار دارد به‌روزهای اوجش بازگرداند. همان دورانی که شکست دادن و یا حتی متوقف کردن آبی پوشان پایتخت برای هر تیمی یک نتیجه مطلوب به شمار می‌آمد، اما او معتقد است ظرف چند سال اخیر، شکست‌های پرتعداد و نتایج دور از انتظار باعث شده تا بازیکنان این تیم راحت‌تر قافیه را به رقیبشان واگذار کنند و اکنون کادر فنی جدید اینجا است که این تفکرمسموم را تغییر دهد.


مجیدی به‌خوبی می‌داند، در صورت اینکه بتواند موفق به این کار شود، آن‌ها در روز بدشان هم به‌سختی امتیاز می‌دهند و این دقیقاً همان فرمولی است که تیم رقیب در تمام این سال‌ها با اتکا به آن توانسته افتخارات زیادی را در تاریخ باشگاه خود رقم بزند.

در این مسیر گرچه نمی‌توان به‌کلی منکر تفاوت‌های ایجادشده (هرچند مختصر) در این چند بازی گذشته بود، اما مجیدی به همراه کمالوند برای اینکه بتوانند امضای خودشان را پای استقلال در نیم‌فصل دوم ثبت کنند، از همان ابتدا چشم به وقفه رقابت‌های لیگ برتر در آغاز سال جدید داشتند. وقفه‌ای حدوداً دوهفته‌ای، که می‌تواند در این فصل که مسابقات لیگ با فشردگی هر چه بیشتر برگزار می‌شود غنیمتی باشد، از همین رو آن‌ها از روز سوم تمرین را در مجموعه ورزشی نفت تهرانسر پی گرفتند اما بازهم ابتلای بازیکنان به کرونا تا به اینجا مانع از این شده تا این مربیان بتوانند با تمامی نفرات و تمرکز کامل کارشان انجام دهند .


 این اتفاق در شرایطی رخ‌داده است که پیش از آغاز فصل نوزدهم، تعداد زیادی از بازیکنان استقلال به علت ابتلا به ویروس کرونا فرصت آمادگی را برای شروعی موفق در لیگ از دست دادند و حالا این معضل دوباره در بهترین مقطع از فصل اجازه نمی‌دهد تا کادر فنی بتواند همه تیم را در اختیار داشته باشد که در جای خود می‌تواند استقلال را از اهدافی که برای خودش ترسیم کرده بود دور کند. شاید حالا بیشتر قدر جرائم و محدودیت‌های تیم فوتبال سپاهان صدرنشین فعلی لیگ را بهتر درک کنیم چراکه بازیکنی که درگیر کووید ۱۹ می‌شود تا یک ماه از شرایط ایده آلش فاصله می‌گیرد.


باید بینیم آیا فرهاد مجیدی قادر است از این چالش سخت، تیمش را با کمترین آسیب ممکن بیرون بیاورد یا بی‌مسئولیتی یک بازیکن که عامل انتشار ویروس در اردوی آبی‌ها بوده به استارت رویایی فرهاد خط و خش می‌اندازد.
کیاوش عزیزی

تگ ها


فرهاد مجیدی استقلال تهران