یک بام و چند هوا در فوتبال ایران/قرارداد استقلالی ها چگونه ثبت شد؟!

بازیکنان استقلال امروز با حضور در هیئت فوتبال استان تهران قراردادهای خود را ثبت کردند. در حالی که قراربود قرارداد هیچکدام از باشگاه های بدهکار ثبت نشود......

به گزارش خبرنگار مدال، استقلالی ها امروز در حالی در هیئت فوتبال تهران حاضر شدند و قراردادهای خود را ثبت کردند که پیش از این بارها اعلام شده بود این باشگاه و تعدادی دیگر از باشگاه های لیگ برتری به دلیل بدهی اجازه ثبت قرارداد بازیکنان جدیدشان را ندارند!

باشگاه استقلال روز گذشتهاعلام کرده بود که شنبه قرارداد بازیکنانش را در هیات فوتبال استان تهران ثبت می‌کند. به دنبال این موضوع، فریبرز محمودزاده، رییس کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ گفت که استقلالی‌ها باتوجه به بدهی‌های مالی‌ که دارند، نمی‌توانند قرارداد بازیکنان جدید را ثبت کنند. البته او تصریح کرد که مشکلی برای تمدید قراردادها وجود ندارد.

احمدزاده تاکید کرد که تمامی باشگاه‌های لیگ برتر به جز سپاهان، ذوب‌آهن، گل‌گهر و پیکان این مشکل را دارند و نمی‌توانند قرارداد بازیکنان جدیدشان را ثبت کنند.

با وجود این اظهار نظر قاطعانه، امروز استقلالی ها عازم هیئت فوتبال شده و قراردادهای شان را ثبت کردند. نکنه جالب توجه دیگری که در این میان وجود دارد صحبت های رئیس کمیته تعیین وضعیت است. جمشید نورشرق تصریح کرده است که باشگاه‌ها بدون دریافت برگه تسویه حساب از کمیته وضعیت نمی‌توانند قرارداد خود را ثبت کنند! وی در ادامه نیز تاکید کرد: باشگاه ها اگر بدهی خود را صاف نکنند نمی‌توانند از بازیکنانشان استفاده کنند. از طرفی باشگاه‌ها باید در نظر بگیرند تا چه زمانی فرصت دارند قراردادهایشان را ثبت کنند و تا آن زمان فرصت تسویه بدهی هایشان را دارند.

هوشنگ نصیرزاده، عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ نیز روز گذشته طی مصاحبه ای اعلام کرد: در آیین نامه جدید سازمان لیگ این موضوع آمده که بازیکنان راهی هیئتهای فوتبال نشوند و این موضوع به باشگاه ها ابلاغ می‌شود. اینکه هیات فوتبال بگوید بازیکنان باید برای ثبت قرارداد به آنجا بروند اصلا کار درستی نبود. آنها فقط می‌توانند در سربرگی به نمایندگی از فدراسیون فوتبال یک تائید انجام بدهند و آن سربرگ را به باشگاه ها ارسال کنند.

با همه این حرف ها، باشگاه استقلال با وجود عدم تسویه حساب با طلبکارانش، امروز بر خلاف گفته نصیرزاده در هیئت فوتبال قرارداد بازیکنانش را ثبت کرد. شنیده می شود قراراست فردا هم باشگاه پرسپولیس برای این موضوع اقدام کند تا بازهم مشخص شود در فوتبال ایران یک بام و چند هوا وجود دارد و امسال هم قرار است همچون سال های گذشته همه باشگاه های بدهکار با استفاده از ترفندهایی خاص، قرارداد بازیکنان شان را رسمی کنند. موضوعی که کاملا قابل پیش بینی بود.

 

بیشتر بخوانید:

گزارش لحظه به لحظه از ثبت قرارداد بازیکنان استقلال در هیئت فوتبال+عکس

 

تگ ها


باشگاه های بدهکار ثبت قرارداد بازیکنان باشگاه استقلال باشگاه پرسپولیس فوتبال ایران پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال