یک دهه با فوتبال اروپا - ۲۰۱۰؛ آتش‌فشانی که باعث قهرمانی اینتر شد

به مناسبت سال نوی میلادی، قسمت اول مجموعه مقالات مروری بر اتفاقات مهم ده سال اخیر اروپا را بخوانید...

به گزارش مدال، سال ۲۰۱۹ در آستانه به پایان رسیدن است و در حال ورود به سومین دهه از قرن جدید هستیم. به همین دلیل مجله فورفورتو در گزارشی اتفاقات هر دهه را بررسی کرده که مرور آن‌ها خالی از لطف نیست. در قسمت اول به مرور اتفاقات سال ۲۰۱۰ می‌پردازیم:
 

خوب
سه‌گانه اینتر چیزی نیست که از خاطر فوتبال‌دوستان (مخصوصا هواداران اینتر) پاک شود اما این تنها قهرمانی خاطره‌انگیز نبود. چلسی توانست دبل کند و علاوه بر لیگ برتر، FA Cup را هم به خانه ببرد. اسپانیا هم توانست برای اولین بار قهرمان جهان شود. نکته جالب در سال ۲۰۱۰ درخشش فولهام روی هاجسون بود که به فینال لیگ اروپا رسید اما تنها اتلتیکو مادرید کیکه سانچس فلورس در فینال لیگ اروپا توانست آن‌ها را در وقت اضافه زمین‌گیر کند.
 

بد
در این سال مشخص شد جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه و جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر برگزار می‌شود اما بعد‌ها افتضاح رای‌گیری در رسانه‌ها منتشر شد و همه متوجه شدند قطر با چه وضعیتی میزبانی را به دست آورد. روزی که میزبانی این دو کشور تایید شد جروم والکه، از خبرنگاران مشهور نوشت: امروز روز ختم فیفاست!
 

عجیب
اینتر مورینیو در راه قهرمانی توانست بارسای گواردیولارا در شرایطی عجیب شکست دهد. به دلیل فوران آتش‌نشان‌ها تمام پرواز‌ها کنسل شد و بارسلونا به فاصله ۷۲ ساعت از بازی پیشین خود مجبور شد ۱۰۰۰ کیلومتر را با اتوبوس به سن سیرو برود. همین مسئله باعث خستگی و شکست ۳-۱ آنها و در نهایت شکست در مسابقه نیمه‌نهایی شد تا اینتر به قهرمانی آن دوره از لیگ قهرمانان برسد.

 

بیشتر بخوانید:

گیگن پرس چیست؟/ همه‌چیز درباره تفاوت‌های تاکتیکی پپ و کلوپ

 

تگ ها


فوتبال جهان گزارش اختصاصی مورینیو یک دهه با فوتبال اروپا اینتر میلان سری آ فوتبال