یک دهه با فوتبال اروپا - ۲۰۱۹؛ آژاکس دوست‌ داشتنی

به مناسبت سال نوی میلادی، قسمت دهم و آخر مجموعه مقالات مروری بر اتفاقات مهم ده سال اخیر اروپا را بخوانید...

به گزارش مدال، با آغاز سال ۲۰۲۰، در حال ورود به سومین دهه از قرن جدید هستیم. به همین دلیل مجله فورفورتو در گزارشی اتفاقات هر دهه را بررسی کرده که مرور آن‌ها خالی از لطف نیست. در قسمت دهم و آخر به مرور اتفاقات سال ۲۰۱۹ می‌پردازیم:

خوب
در حالی‌که دو تیم سیتی و لیورپول یکی از هیجان‌انگیزترین رقابت‌های تاریخ لیگ برتر را برگزار می‌کردند، تیم آژاکس در اروپا می‌درخشید و به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان رسید. آژاکسی‌ها در لیگ اروپای ۲ فصل قبل، با استفاده از ۱۴ بازیکن با میانگین سنی ۲۱.۷ منچستر شکست خورده بودند اما درخشش و پیشرفتشان متوقف نشد تا به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان برسند و اگر هوش و ذکاوت لوکاس مورا نبود، آن‌ها در فینال مقابل لیورپول صف‌آرایی می‌کردند. حالا از آن تیم رویایی دی‌یانگ در بارسا حضور دارد، دی‌لیخت به یووه پیوسته وکاسپر دولبرگ هم دیگر لباس آژاکس را بر تن نمی‌کند.
بد
تراژدی مرگ مالک لستر دوست داشتنی این سال‌ها یکی از اتفاقات بد بود و فوت امیلیانو سالا هم این غم را برای فوتبال‌دوستان بیشتر کرد. هنوز هم شایعات زیادی درباره دلیل سقوط هواپیمایی که حامل سالا بود تا او وسایلش را جمع کند و به کاردیف برود در رسانه‌ها منتشر می‌شود.
عجیب
مارچلو بیلسا، سرمربی لیدز برای صعود به لیگ برتر نیاز به برد در مقابل دربی داشت. او یک جاسوس به تمرین آن‌ها فرستاد و سپس از رقیب عذرخواهی کرد.  لغو دیدار بولتون به دلیل مشکلات مالی، برای اولین‌بار در تاریخ ۱۳۰ ساله‌شان هم از اتفافات عجیب بود.

 

 

بیشتر بخوانید:

یک دهه با فوتبال اروپا - ۲۰۱۸؛ فاجعه‌ای به نام کاریوس

تگ ها


یک دهه با فوتبال اروپا فوتبال جهان آژاکس UEFA Champions League فوتبال