یک دهه با فوتبال اروپا - ۲۰۱۸؛ فاجعه‌ای به نام کاریوس

به مناسبت سال نوی میلادی، قسمت نهم مجموعه مقالات مروری بر اتفاقات مهم ده سال اخیر اروپا را بخوانید...

به گزارش مدال، با آغاز سال ۲۰۲۰، در حال ورود به سومین دهه از قرن جدید هستیم. به همین دلیل مجله فورفورتو در گزارشی اتفاقات هر دهه را بررسی کرده که مرور آن‌ها خالی از لطف نیست. در قسمت نهم به مرور اتفاقات سال ۲۰۱۸ می‌پردازیم:

خوب
فرانسه قهرمان جام جهانی شد اما نمایش خیره‌کننده کرواسی و انگلیس چیزی نیست که از یاد فوبتال‌دوستان فراموش شود. سیتی در این سال با ۱۰۰ امتیاز رکورد زد و با ۱۸ برد پیاپی و تفاضل گل +۷۸  لیگ برتر را به خانه برد. مالکیت ۸۳ درصدی آن‌ها در دیدار مقابل سوانسی که با ۹۴۲ پاس همراه بود هم در نوع خود رکوردی بی‌نظیر به شمار می‌رفت. در این سال رونالدو مادرید را ترک کرد.
بد
شکست لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اتفاق ناراحت کننده‌ای برای هواداران لیورپول بود اما از آن مهم‌تر اشتباهات فاجعه‌بار کاریوس در فینال کیف بود. او در آن بازی با اشتباهات خود علنا فوتبالش را نابود کرد. لغو دیدار برگشت ریورپلاته و بوکا جونیورز هم اتفاق مهم ۲۰۱۸ بود.
عجیب
کپا آریزابالاگا به چلسی آمد و به سرعت سرمربی این تیم شد! او در فینال جام اتحادیه از دستور ساری مبنی بر تعویض سرپیچی کرد و در زمین ماند. در مراسم توپ طلای فرانس فوتبال هم اتفاقی جالب رخ داد. مجری برنامه از برترین فوتبالیست زن سال یعنی آدا هکربرگ درخواست کرد روی سن مراسم برقصد که با واکنش منفی تمام اهالی فوتبال مواجه شد.

بیشتر بخوانید:
یک دهه با فوتبال اروپا - ۲۰۱۷؛ کامبک تاریخ بارسا/ چیه این فوتبال اصن!

 

تگ ها


فوتبال جهان یک دهه با فوتبال اروپا لیورپول رئال مادرید UEFA Champions League فوتبال