یک دهه با فوتبال اروپا - ۲۰۱۶؛ قهرمانی لستر و فاجعه چاپه‌کوئنسه

به مناسبت سال نوی میلادی، قسمت هفتم مجموعه مقالات مروری بر اتفاقات مهم ده سال اخیر اروپا را بخوانید...

به گزارش مدال، با آغاز سال ۲۰۲۰، در حال ورود به سومین دهه از قرن جدید هستیم. به همین دلیل مجله فورفورتو در گزارشی اتفاقات هر دهه را بررسی کرده که مرور آن‌ها خالی از لطف نیست. در قسمت هفتم به مرور اتفاقات سال ۲۰۱۶ می‌پردازیم:

خوب
در این سال یورو برگزار شد و ولز توانست در میان شگفتی به نیمه نهایی برسد. در بازی فینال هم پرتغال توانست با تک گل ادر که در ۱۵ بازی آخرش با لباس سوانسی هیچ گلی به ثمر نرسانده بود، فرانسه میزبان را شکست دهد و به قهرمانی برسد اما شیرین‌ترین اتفاق را می‌توان قهرمانی لستر با رانیری دانست. روباه‌ها توانستند با ۱۰ امتیاز اختلاف قهرمان لیگ برتر شوند و نکته جالب عدم مصدومیت بازیکنان کلیدی این تیم مانند واردی، کانته و کسپر اشمایکل در تمام طول یک سال برگزاری لیگ بود.
بد
سقوط یک هواپیما در حوالی کلمبیا و فوت ۲۰ بازیکن تیم چاپه‌کوئنسه در راه سفر به دیدار رفت فینال کوپا سودا‌آمریکا بود. تیم اتلتیکو ناسیونال به دلیل رخ داده این فاجعه تلخ درخواست داد تا جام به چاپه‌کوئنسه‌ای‌ها برسد و این اتفاق رخ داد.
عجیب
حذف انگلیس از مسابقات یورو و انتقاد گلن هادل از پرتاب اوت ایسلندی‌ها از نکات عجیب این سال بود. نکته عجیب‌تر انتخاب آلاردایس به عنوان جانشین هادل بود. آِلاردایس در ۶۷ روز سرمربیگری تیم ملی فقط یک بار روی نیمکت نشست و به دلیل مشکلات اخلاقی از این سمت کنار گذاشته شد.


بیشتر بخوانید:

یک دهه با فوتبال اروپا - ۲۰۱۵؛ وقتی مورینیو دکتر را «ضعیفه» خواند!

تگ ها


یک دهه با فوتبال اروپا فوتبال جهان کلودیو رانیری فوتبال