یک دهه با فوتبال اروپا - ۲۰۱۷؛ کامبک تاریخ بارسا/ چیه این فوتبال اصن!

به مناسبت سال نوی میلادی، قسمت هشتم مجموعه مقالات مروری بر اتفاقات مهم ده سال اخیر اروپا را بخوانید...

به گزارش مدال، با آغاز سال ۲۰۲۰، در حال ورود به سومین دهه از قرن جدید هستیم. به همین دلیل مجله فورفورتو در گزارشی اتفاقات هر دهه را بررسی کرده که مرور آن‌ها خالی از لطف نیست. در قسمت هشتم به مرور اتفاقات سال ۲۰۱۷ می‌پردازیم:

خوب
همه‌چیز در مهم‌ترین بازگشت تاریخ دنیای فوتبال خلاصه می‌شود؛ ریمونتادا! بارسلونا دیدار رفت را با ۴ گل واگذار کرده بود و در دیدار برگشت حساب کار تا دقیقه ۸۸، ۳-۱ به سود بارسلونا بود و بارسا نیاز به ۳ گل داشت تا معجزه شکل گیرد. این اتفاق رخ داد تا تمام تن و بدن فوتبال‌دوستان بلرزد! معمار این بازگشت نیمار بود که سوپراستار این بازی بود و سرخیو روبرتو که این شاهکار را به سرانجام رساند.
بد
انگار سال، سال نیمار بود. او در تابستان ۲۰۱۷ به بخت خود جوری لگد زد که حالا با تمام وجود برای برگشت به بارسا له‌له بزند. نیمار در این فصل نقل و انتقالاتی با مبلغ گزاف ۲۰۰ میلیون پوند لباس بارسا را از تن درآورد و به PSG پیوست. نتیجه کار مشخص است. علی‌رغم تمام گلزنی‌ها اما نیمار اصلا روزهای خوشی را نمی‌گذراند و حتی با هواداران هم رابطه خوبی ندارد.
عجیب
شاید کسی به خاطر نداشته باشد اما تیم سوتون یونایتد تا دور پنجم جام حذفی صعود کرد و به آرسنال برخورد کرد. کسی انتظار برد از آن‌ها نداشت و بازی با نتیجه ۲-۰ به سود توپچی‌ها خاتمه یافت. نکته جالب عکسی بود که از واین شاو منتشر شد. این دروازه‌بان ۴۵ ساله روی نیمکت در حال خوردن چیزی شبیه به ساندویچ بود که نمای بدی به نیمکت سوتون می‌داد. او پس از بازی اعلام کرد روی باخت تیمش شرط بسته بود و از استرس داشت چیزی می‌خورد!

 

بیشتر بخوانید:

یک دهه با فوتبال اروپا - ۲۰۱۶؛ قهرمانی لستر و فاجعه چاپه‌کوئنسه

 

تگ ها


فوتبال جهان یک دهه با فوتبال اروپا ریمونتادا بارسلونا لالیگا فوتبال