یک زمین کریکت در هند، میزبان پرسپولیس! (عکس)

بازی های پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا در استادیوم خانگی گوا برگزار می شود. استادیومی که بازی های کریکت هم در آن برگزار می شود....

به گزارش "ورزش سه"، با اعلام اسامی کشورهای میزبان لیگ قهرمانان آسیا، یکی از نکات جالب و در عین حال عجیب، اعطای میزبانی گروه پنجم این رقابت ها به هندوستان بود. گوا قهرمان فصل گذشته سوپرلیگ این کشور که برای نخستین بار و به لطف افزایش سهمیه تیم های حاضر از ۳۲ تیم به ۴۰ تیم توانست در این رقابت ها شرکت کند، میزبان پرسپولیس، الریان و تیم چهارم از بین الوحده امارات یا الزورا عراق خواهد بود.


استادیوم فاتوردا یا جواهر لعل نهرو نام ورزشگاهی است که قرار است میزبان دیدارهای پرسپولیس باشد. ورزشگاهی که در سال ۱۹۸۹ ساخته شده و ۳۲ ساله بوده که گنجایش آن ۲۰ هزار نفر است. ابتدا قرار بود این ورزشگاه تنها محل برگزاری مسابقات فوتبال باشد ولی از سال ۱۹۹۰ مسابقات کریکت نیز در آن برگزار شده است.


این ورزشگاه در سال ۲۰۱۴ طبق آخرین مشخصات فیفا به روز رسانی و صندلی گذاری شد که ظرفیت آن به ۲۰ هزار نفر رسید. ورزشگاه جواهر لعل نهرو مدتهاست که در بسیاری از بازیهای بین المللی تیم ملی فوتبال هندوستان از جمله مقدماتی جام جهانی و جام ملتهای آسیا میزبان بازی های این تیم بوده است.


همچنین این ورزشگاه یکی از شش استادیوم هند برای میزبانی جام جهانی زیر ۱۷ ساله ها در سال ۲۰۱۷ بود. همچنین این ورزشگاه در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰ میزبان دیدارهای سوپرلیگ هند بوده است.
اگرچه این استادیوم در ابتدا به عنوان یک مکان برای برگزاری مسابقات فوتبال ساخته شد، اما طی چند سال گذشته به طور فزاینده ای برای میزبانی مسابقات بین المللی کریکت مورد استفاده قرار گرفته است. از زمان میزبانی اولین مسابقه بین المللی خود در سال ۱۹۹۰ بین استرالیا و سریلانکا، این استادیوم میزبان هفت دوره از رقابت های بین المللی یک روزه کریکت بوده است که آخرین آنها بین هند و سریلانکا در سال ۲۰۰۷ بوده است. 


اختصاص دادن مسابقات کریکت به ورزشگاه، باعث ناراحتی مسئولین و هواداران تیم فوتبال گوا شده بود چرا که این مسئله باعث شد در دیدارهای خانگی از این ورزشگاه استفاده کنند.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس تهران