یک سال از انقلاب تاریخی بایرن مونیخ گذشت

یک سال پیش در چنین روزی هانسی فلیک، سرمربی تاریخساز بایرن مونیخ به این سمت منصوب شد....


به گزارش "ورزش سه"، فصل گذشته برای نیکو کوواچ و بایرن مونیخ چندان خوب آغاز نشد و به نظر می رسید روند قهرمانی های متوالی این تیم در بوندسلیگا رو به پایان است. در نهایت در همان اوایل فصل و با قبول شکست سنگین با پنج گل برابر فرانکفورت بود که تغییرات بزرگی در کادر فنی بایرن مونیخ صورت گرفته و هانسی فلیک به جای سرمربی کروات روی نیمکت این تیم نشست.

اما با ورود این تئوریسین آلمانی بود که تحولی تاریخی در بایرن صورت گرفت و این تیم یکی از بهترین فصول تاریخ خود را سپری کرد. باواریایی ها تحت هدایت هانسی فلیک فاتح سه گانه شده و با اقتدار عناوین قهرمانی در بوندسلیگا، دی اف بی پوکال و لیگ قهرمانان را به دست آوردند.

در این مدت بایرن مونیخ ۴۷ بار به میدان رفته و آمار شگفت انگیز ۴۳ پیروزی، یک تساوی و سه شکست را ثبت کرده است. میانگین گلزنی ۳.۲۱ و دریافت گل ۰.۸۱ در هر مسابقه و همچنین کسب امتیاز به طور متوسط ۲.۷۷، بیانگر دستاورد فوق العاده هانسی فلیک در همین یک سال است. بایرن مونیخ در این مدت فاتح پنج جام شده و از مدعین اصلی قهرمانی در تمامی رقابت ها در این فصل نیز محسوب می شود. اما بی شک شیرین ترین خاطره هواداران بایرن مونیخ از هانسی فلیک را باید رقم زدن برتری تاریخی و فراموش نشدنی ۲-۸ مقابل بارسلونا دانست؛ نتیجه ای که هرگز از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد.

تگ ها


بایرن مونیخ هانس فلیک