یک سال حبس و ۷۵ هزار یورو جریمه؛ بنزما محکوم شد

کریم بنزما، ستاره رئال مادرید، در دادگاه مربوط به پرونده متئو والبوئنا مجرم شناخته شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بالاخره رای پرونده‌ای که در چند سال اخیر زندگی شخصی  و حرفه‌ای کریم بنزما را تحت الشعاع قرار داده بود صادر شد.

دادگاه فرانسه اعلام کرد که این بازیکن به دلیل تلاش برای باج‌گیری از متئو والبوئنا، هم تیمی‌اش در تیم ملی این کشور، مجرم شناخته شده و رای پرونده او یک سال حبس تعلیقی و پرداخت ۷۵ هزار یورو است.

قضات دادگاه دفاعیه بنزما مبنی بر این که هدفش از مطرح کردن صحبت‌هایی که با والبوئنا زده باج‌گیری نبوده و او اطلاع نداشته که اقداماتش ممکن است جنبه قانونی داشته باشد پذیرفته و به همین دلیل حکم حبس او را به حالت تعلیقی درآوردند.

رای این دادگاه تنها چند ساعت پیش از بازی امشب این بازیکن برابر شریف در لیگ قهرمانان اروپا و البته پنج روز پیش از برگزاری مراسم توپ طلا در پاریس اعلام شده که او یکی از نامزدهای دریافت آن به حساب می‌آید.

والبوئنا یکی از دوستان دوران کودکی بنزماست و پرونده باج‌گیری از او به سال ۲۰۱۵ برمی‌گردد که عده‌ای این بازیکن را تهدید کردند که اگر مبلغی را به آنها پرداخت نکند، فیلمی غیراخلاقی از او منتشر می‌کنند.

دخالت بنزما در این موضوع باعث شد که اتهام همکاری با باج‌گیرها به این بازیکن نسبت داده شود و همین موضوع باعث شد او چند سال از تیم ملی فرانسه دور باشد و قهرمانی با این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را نیز از دست بدهد.

او چند ماه قبل بار دیگر از سوی دیدیه دشان به تیم ملی دعوت شد و از آن زمان به بعد به یکی از مهره‌های کلیدی این تیم تبدیل شده است.

تگ ها


تیم ملی فرانسه فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال