یک سهمیه غیرمنتظره برای ایران در المپیک۲۰۲۰

وزنه‌برداری زنان ایران برای اولین‌بار در تاریخ رقابت‌های المپیک، نماینده خواهد داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، طی روزهای گذشته سهمیه‌هایی غیرمنتظره در حوزه زنان نصیب ورزشکاران ایرانی برای شرکت در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ شده که می‌توان به سهمیه فرزانه فصیحی در دوومیدانی و ثریا آقایی در بدمینتون اشاره کرد؛ حالا صبح امروز یک خبر شوکه‌کننده و غافلگیرکننده دیگر از سوی کمیته بین‌المللی المپیک اعلام شد.

ورزشکار کشور ساموآ از حضور در رقابت‌های المپیک کناره‌گیری کرد تا سهمیه این ورزشکار در دسته فوق‌سنگین (۸۷ کیلوگرم) وزنه‌برداری زنان، به پریسا جهانفکریان وزنه‌بردار ۲۶ ساله و یاسوجی ایران برسد تا این‌چنین نخستین حضور ورزشکاران زن ایران در رشته وزنه‌برداری در تاریخ المپیک ثبت شود.

جهانفکریان پیش از حضور تورنمنت المپیک، در سال ۲۰۱۹ در  مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جهان شرکت کرد که در این تورنمنت در جایگاه بیست و یکم جای گرفت؛ او هم‌چنین در رقابت‌های مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری آسیا ۲۰۱۹ اولین تجربه بین‌المللی خود را به دست آورد که در آن تورنمنت در جایگاه هشتم ایستاد.

بهترین رکورد پریسا جهانفکریان در تک ضرب ۸۷ کیلوگرم، دوضرب ۱۱۱ کیلوگرم و مجموع ۱۹۸ کیلوگرم به ثبت رسیده است که هر سه آن‌ها در رقابت‌های مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری آسیا ۲۰۱۹ رقم خورده است.

تگ ها


وزنه برداری وزنه‌برداری