یک طلای باورنکردنی؛ هند قهرمان پرتاب نیزه! (عکس)

ورزشکار هندی موفق شد با کسب مدال طلا در رقابت‌های پرتاب نیزه المپیک توکیو تاریخ‌ساز شود....

به گزارش "ورزش سه"، مرحله نهایی رقابت‌های پرتاب نیزه المپیک توکیو امروز برگزار شد و در کمال شگفتی نیراج چوپرا، ورزشکار هندی موفق شد با پرتابی به متراژ ۸۷.۵۸ مدال طلای این رقابت‌ها را از آن خود کند. بعد از او دو پرتاب‌گر از جمهوری چک یعنی یاکوب(۸۶.۶۷) و وسلی(۸۵.۴۴) صاحب مدال‌های نقره و برنز شدند.

چوپرا بعد از این موفقیت بزرگ گفت: "باورنکردنی به نظر می رسد. این اولین مدال المپیک ما بعد از یک مدت طولانی است و در دو و میدانی برای اولین بار است که ما طلا داریم بنابراین این یک لحظه افتخارآمیز برای من و کشورم است."

چوپرا را با توجه به پرتاب ۸۶.۶۵ در دور مقدماتی وضعیت خوبی را سپری کرد اما شاید فکرش را هم نمی کرد که مدال طلای المپیک را از آن خود کند. او در ادامه گفت: "در دور مقدماتی خیلی خوب پرتاب کردم بنابراین می دانستم که می توانم در فینال بهتر عمل کنم. با این حال نمی دانستم مدالم طلا می شود اما حالا بسیار خوشحالم."

آخرین بار ابینهاو بیندر در ماده ماده ۱۰ متر تفنگ بادی در بازی های ۲۰۰۸ موفق شده بود مدال طلا را برای هند کسب کند و حالا چوپرا این کار را تکرار کرده است. بیندر در صفحه توییتر خود در این باره نوشت: "اولین طلای انفرادی ما ممکن بود بیش از یک قرن طول بکشد اما زمان نسبتا کمی که تو برای انجام این کار نیاز داشتی نشان می دهد که ما به عنوان یک کشور ورزشی، در حال پیشرفت هستیم."

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو