یک طلا و ۳ برنز در انتظار ایران

شهبازی به فینال رسید؛ اطری، نصیری و تیموری در رده بندی نمایندگان کشورمان در ۴ وزن اول رقابت های ......

شهبازی به فینال رسید؛ اطری، نصیری و تیموری در رده بندی

نمایندگان کشورمان در ۴ وزن اول رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا شانس کسب یک مدال طلا و ۳ برنز را خواهند داشت.

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات چهار وزن اول رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از صبح امروز (شنبه) در دهلی نو آغاز شده است، حسین شهبازی در وزن 97 کیلوگرم با پیروزی مقابل حریفان جواز حضور در دیدار نهایی را کسب کرد.

رضا اطری، میثم نصیری و بهمن تیموری نیز در اوزان 57، 65 و 74 کیلوگرم برای کسب مدال برنز در دیدار رده بندی به میدان خواهند رفت.

* نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری در دور اول با نتیجه 8 بر 6 محمودجان شاوتاکوف، نایب قهرمان جوانان جهان از ازبکستان را شکست داد، اما در دور دوم با نتیجه 5 بر 2 مغلوب یوکی تاکاهاشی از ژاپن شد که با توجه به فینالیست شدن حریفش به گروه شانس مجدد رفت.

اطری در این مرحله با ضربه فنی پی نای نوی سان از تایلند را شکست داد تا در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز به مصاف سونگ وون کیم از کره جنوبی برود. در این وزن 15 کشتی گیر حضور دارند.

در وزن 65 کیلوگرم میثم نصیری در دور اول با نتیجه 8 بر 5 از سد میرژان آشیروف از قزاقستان گذشت، اما در دور بعد با نتیجه 7 بر 5 مغلوب باجرانگ، نایب قهرمان آسیا و بازی های آسیایی در وزن 61 کیلوگرم از هند شد.

باتوجه به حضور باجرانگ در فینال، نصیری به شانس مجدد رفت که در این مرحله با نتیجه 8 بر 3 سراج الدین حسنوف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار رده بندی رسید. وی برای کسب مدال برنز به مصاف کیم از کره شمالی خواهد رفت. در این وزن 12 کشتی گیر وزن کشی کرده اند.

در وزن 74 کیلوگرم بهمن تیموری در دور اول در حالی با نتیجه 5 بر 5 مغلوب مسلم إولائف از قرقیزستان شد که در ثانیه های پایانی در حالی که داوران 2 امتیاز به او داده بودند و نتیجه 7 بر 5 شد، اما با اعتراض مربیان قرقیز این امتیاز پس گرفته شد تا تیموری بازنده شود.

باتوجه به حضور اولائف در دیدار نهایی این وزن تیموری به گروه شانس مجدد رفت. وی در این مرحله بیونگ مین کانگ از کره جنوبی را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد تا در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز با تسوبای آسای از ژاپن مبارزه کند. در این وزن 14 کشتی گیر حضور دارند.

در وزن 97 کیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مینوون سئو از کره جنوبی را شکست داد و گام به نیمه نهایی گذاشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 6 بر 2 مقابل نااویا آکاگوما از ژاپن که رستم اسکندری، دارنده مدال های نقره و برنز آسیا از تاجیکستان را شکست داده بود، به پیروزی رسید.

شهبازی در فینال برای کسب مدال طلا به مصاف ماگومد ابراگیموف، نفر سوم المپیک 2016 ریو از ازبکستان می رود. در این وزن 12 کشتی گیر حضور دارند.

تگ ها


اخبار روز کشتی