یک عکس باورنکردنی از پرسپولیس!

فینالیست لیگ قهرمانان آسیا برای نبرد آخر خود در برابر نماینده شرق آسیا در حال شمارش نفراتش برای آخرین حمله است و این برای طرفداران این تیم خوشایند نیست...

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس ایران به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است و آن ها منتظر انتخاب تیم رقیب از شرق  آسیا هستند تا از ساعت ۱۵:۳۰دقیقه روز شنبه ۲۹آذر در ورزشگاه الجنوب قطر فینال را برگزار کنند.


اتفاقی که در این سالها  برای آن ها برای دومین بار تکرار شده است . سرخهای پایتخت ۲سال قبل و در روز ۱۹آبان در تهران دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا را برابر کاشیما آنتلرز از ژاپن برگزار کردند و با کسب تساوی بدون گل نتوانستند شکست دو بر صفر بازی رفت را جبران کنندو جام را  در تهران به ژاپنی ها دادند . این برای سومین بار بود ژاپنی ها در تهران قهرمان آسیا می شدند .اوایل دهه ۷۰نیسان ژاپن در تهران پرسپولیس را برد تا قهرمان جام در جام آسیا شود، اواخر همان دهه جوبیلو ایوآتا این بار استقلال را برد و قهرمان جام باشگاه های آسیا شد و بعد از سالها کاشیما سنت شکنی نکرد و نماینده ایران را باز هم  در تهران برد و قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد و ما همانند دو دهه قبل  نظاره گر شادی آنها در تهران ودر ورزشگاه آزادی که مثل خانه ما ایرانی ها می باشد بودیم .

بازی رفت برابر الدحیل ، اولین بازی مرحله گروهی و از آن ترکیب شجاع، ترابی، ربیع خواه، علیپور ،نادری ، بیرانوند و امیری در فینال حضور ندارند.


تیم برانکو و پرسپولیس که برای رسیدن به فینال نمایندگان متمول قطری را قربانی کرده بود ، در فینال تهران به زحمت ۱۱بازیکن همطراز در زمین بازی قطار کرد و نتوانست از عهده نماینده کشور ژاپن برآید.شرایط برای آن ها به قدری بد پیش رفته بود که در روز فینال بعد از مصدوم شدن انصاری مجبور به استفاده از احسان علوان زاده شدند. در ترکیب قرمزها آدام همتی هم بود و دست برانکو بسته برای هر گونه تغییر نگرشی و یا تعویض بازیکنی .ارتش سرخ که برای رسیدن به این مرحله از جان مایه گذاشته بود ، در خاکریز آخر و در دوئل نفر به نفر برابر رقیب شرقی کم آورد تا صدهزار نفر مغموم و افسرده ورزشگاه را ترک کنند ،هرچند آن ها از رشادت سربازانشان تا پای فینال راضی بودند.


حالا دوباره آن ارتش جان گرفته ، فرمانده از تیم رفته  و جای برانکو ایوانکویچ ، یحیی فرمانده تیم است . سربازان عوض شدند و سردوشی درشانه نسل جدید این تیم دیده می شود و آن ها بازهم به فینال رسیدند . پرسپولیس  حالا منتظر انتخاب نماینده شرقی هاست . آن ها برای فینال از تیمی که فصل را با آن ها آغاز کردند، علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی ، علی علیپور،شجاع خلیل زاده ،محمدنادری ،محمدانصاری و مهدی ربیع خواه را به دلایل  مختلف در ترکیب خود نمی بینند و در فینال علاوه بر آن ها  نمی توانند از وحید امیری؛ عیثی آل کثیر و احسان پهلوان استفاده کنند. فینالی که دوباره باید برابر شرقی ها برگزار شود، شرقی هایی که در این سال ها همیشه موی دماغ فوتبال ما در رده ملی و باشگاهی بودند.

بازی دوم مرحله گروهی برابر الشارجه، ترابی ، شجاع ، انصاری ، علیپور و بیرانوند که در عکس حضور ندارد از پرسپولیس جدا شده اند.


 ۵۶روز دیگر به فینال مانده و تیم یحیی علاوه براین مشکلات ،نه مدیری دارد و نه دل خوشی .آن ها برای رسیدن به این مرحله از رقابت ها هم سنگ تمام گذاشتند و حالا بدون سرباز کافی باید برای فتح آخرین خاکریز با دشمنان تا مسلح بجنگند.


اگر به عکس شروع کار پرسپولیسی ها در لیگ قهرمانان این فصل نگاه کنیم باورکردنی نیست که تیمی در ادامه کار تا این حد ریزش داشته باشد. ریزشی که با برملاشدن عمق اختلافات به عرصه مدیریتی هم کشیده شد.آیا با تغییرات پیش روی اردوی پرسپولیس آرامش به اردوی پرسپولیس برمی‌گردد؟

بیشتر بخوانید:

شکایت اداره کل ورزش مازندران از رسول پناه

رسول پناه توییتر فارسی را به هم ریخت+ عکس

 

 

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال