یک مانع بزرگ سر راه خرید نیوکاسل توسط سعودی‌ها

صدور حکمی از طرف سازمان تجارت جهانی باعث شده فرایند خرید باشگاه نیوکاسل توسط عربستان سعودی با مانعی جدی مواجه شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روزنامه گاردین می‌گوید حکم سازمان تجارت جهانی مبنی بر اینکه شبکه ماهواره‌ای beoutQ  که مسابقات لیگ برتر انگلیس را به صورت غیر قانونی در منطقه خاور میانه پخش می‌کند شرکتی عربستانی است، فرایند واگذاری مالکیت باشگاه نیوکاسل به کنسرسیومی عربستانی را با مانعی جدی مواجه کرده است.

گاردین می‌گوید در گزارش نهایی ۱۳۰ صفحه‌ای سازمان تجارت جهانی که تا اواخر خرداد رسما منتشر نخواهد شد ولی این روزنامه به مفاد آن دست پیدا کرده به صراحت عنوان شده که حکومت عربستان سعودی پشت این شبکه تلویزیونی است، شبکه‌ای که مسابقات لیگ برتر انگلیس را به صورت غیرقانونی در منطقه خلیج فارس پخش می‌کند.

علت این اقدام عربستانی‌ها خصومت سیاسی حکومت این کشور با قطر عنوان شده. عربستانی‌ها به همین خاطر با هدف ضربه زدن به شبکه قطری بی‌این که حق پخش قانونی مسابقات لیگ برتر را دارد دست به ایجاد شبکه‌ای غیرقانونی زده‌اند.

گاردین می‌گوید حکم سازمان تجارت جهانی حکومت عربستان را به نقض قوانین بین‌المللی متهم می‌کند و این حکم می‌تواند مانعی بزرگ بر سر راه صدور اجازه واگذاری مالکیت باشگاه یوونتوس به سعودی‌ها باشد.

بیشتر بخوانید:

پوچتینو این ستاره بزرگ را در نیوکاسل می خواهد

نیوکاسل به دنبال جذب بازیکن بایرن مونیخ

 

 

تگ ها


فوتبال جهان نیوکاسل عربستان سعودی فوتبال