یک میلیارد خسارت جدید برای فوتبال ایران!

با حکم کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، دو تیم استقلال و پرسپولیس جمعا مبلغ یک میلیارد و ۴۱ میلیون تومان جریمه شدند....

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هر چند با صعود دو تیم استقلال و پرسپولیس به عنوان صدرنشین گروه هایشان به مرحله بعد همراه شد اما با حکمی که امروز کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا صادر کرد، دو تیم جمعا مبلغ یک میلیارد و ۴۱ میلیون تومان جریمه شدند.


البته این مبلغ برای زمانی است که تا تاریخ تعیین شده ۹۰ روزه دو تیم جرائم خود را پرداخت نکنند، جریمه یاد شده به این عدد می رسد و در صورتی که استقلال و پرسپولیس تا قبل از ددلاین ۳ ماهه جرائم خود را پرداخت کنند، این هزینه تقریبا نصف خواهد شد.
وریا غفوری به دلیل مصاحبه بعد از بازی با الشرطه ۵ هزار دلار، باشگاه استقلال و فرهاد مجیدی نیز به دلیل عدم حضور سرمربی آبی پوشان در نشست خبری پیش از بازی با الدحیل هر کدام ۱۰ هزار دلار جریمه شدند تا آبی پوشان روی هم رفته مبلغ ۲۵ هزار دلار معادل با ۵۸۵ میلیون تومان جریمه شوند.


باشگاه پرسپولیس نیز به دلیل انتشار پست اینستاگرامی علیه باشگاه گوا هند ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار جریمه شد. مهدی ترابی نیز به دلیل اینکه با تاخیر در کنفرانس خبری پیش از دیدار با الوحده امارات حاضر شد، ۲ هزار دلار باید جریمه پرداخت کند که جمع جرائم سرخپوشان ۱۹ هزار و ۵۰۰ دلار است که با نرخ امروز ارز، معادل ۴۵۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می شود.


بدین ترتیب جمع مبالغ جریمه سرخابی ها به عدد ۴۴ هزار و ۵۰۰ دلار یا یک میلیارد و ۴۱ میلیون تومان به نرخ امروز ارز (۲۳ هزار و ۴۰۰ تومان) می رسد که البته این جریمه دارای تبصره مهمی است.


بجز جریمه پرسپولیس بابت انتشار آن پست اینستاگرامی، برای پرداخت سایر جرایم زمان ۹۰ روزه در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب که اگر سرخابی ها تا ۳ ماه از صدور رأی، مبالغ زیر را پرداخت کنند، بقیه جریمه بخشیده خواهد شد.


برای جریمه وریا غفوری مبلغ ۱۲۵۰ دلار و برای جرایم مجیدی و استقلال هر کدام ۲۵۰۰ دلار تعیین شده است. یعنی اگر استقلال تا ۹۰ روز دیگر مبلغ ۶۲۵۰ دلار را پرداخت کند، از واریز بقیه هزینه معاف خواهد شد. برای مهدی ترابی نیز بازه زمانی ۹۰ روزه جهت پرداخت ۵۰۰ دلار تعیین شده که در صورت رخ دادن این اتفاق، بقیه جریمه او نیز بخشیده می شود.


در صورتی که استقلال و پرسپولیس تا زمان تعیین شده این جرائم به میزان ۲۴ هزار و ۲۵۰ دلار معادل با ۵۶۷ میلیون تومان را پرداخت کنند، از واریز بقیه مبلغ تعیین شده به حساب کنفدراسیون فوتبال آسیا معاف خواهند شد.
نکته مهم درخصوص جریمه در نظر گرفته شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای سرخابی ها این است که تمامی این جرایم قابل پیشگیری بوده و به نوعی استقلال و پرسپولیس به دلایلی که خودشان در آن مقصر بودند، باید این هزینه سنگین را پرداخت کنند.


عدم حضور مربیان در کنفرانس های خبری یا مصاحبه علیه مقامات برگزار کننده مسابقات، اتفاقاتی است که به ندرت در فوتبال روز دنیا رخ می دهد ولی تیم های ایرانی طی سال های اخیر بارها از این قوانین سرپیچی کرده و باعث به بار آمدن جرایم سنگینی شده اند. پست اینستاگرامی باشگاه پرسپولیس که به تنهایی جریمه ۴۱۰ میلیونی برای این تیم به باز آورد، از آن دست جریمه های عجیب و غریب در فوتبال ایران است که انتشار آن نیز هیچ کمکی به تیم یحیی گل محمدی نمی کرد ولی اکنون یک بار مالی سنگین را به حساب پرسپولیس اضافه کرده است.

تگ ها


پرسپولیس تهران ای اف سی استقلال تهران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال