یک میلیون فالوور جدید برای دیه گو مارادونا! (عکس)

عکسهایی که مارادونا در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده، نشان دهنده تاریخچه ای از زندگی او است؛ از دیدار با سیاسیون تا نقش آفرینی اش در جام جهانی و البته درخشش با بارسلونا و ناپولی....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شاید هر فردی پس از شنیدن خبرمرگ دیگو مارادونا، نخستین اقدامی که انجام می داد، سرک کشیدن به صفحه شخصی او در اینستاگرام بود؛ صفحه شخصی که پس از مرگ او حدود یک میلیون نفر به تعداد دنبال کننده هایش اضافه و سبب شده تا اسطوره آرژانتینی ۷.۳ میلیون دنبال کننده داشته باشد.

حساب اینستاگرام دیگو مارادونا هنوز فعال است. تمام عکس های شگفت انگیز از زندگی او، در معرض دید مخاطبان قرار دارد. از ۲ نوامبر و ۲۳ روز قبل از مرگ مارادونا، صفحه شخصی او فعالیتی نداشت اما درست ۲۴ ساعت قبل از مرگ او، تبلیغاتی در مورد سیگار برگ در صفحه اینستاگرام مارادونا مشاهده شد.  البته مارادونا نیز همچون سایر افراد مشهور دیگر، یک مدیر داشت که بر روی صفحات شخصی او در شبکه های اجتماعی نظارت و مدیریت می کرد اگر چه پست های منتشر شده در این صفحات را خودش ارسال می کرد.

از زمان انتشار نخستین پست او در اینستاگرام در ۹ سپتامبر ۲۰۱۷ تا آخرین پست منتشر شده در تاریخ ۲ نوامبر، پست های زیادی وجود داشت. ۹۱۲ پستی که مارادونا در صفحه شخصی اش منتشر کرد، اغلب عکس هایی به یادماندنی و قدیمی بود که حس نوستالژیک را در مخاطبانش ایجاد می کرد.


پست هایی که مارادونا در اینستاگرامش منتشر می کرد، مضامین متفاوتی داشت. از دردناک ترین اتفاقات زندگی اش از جمله از دست دادن مادرش و یا انتشار اولین پست برای پدرش با عنوان: «پیرمرد عزیزم» که در بزرگداشت های متفاوت از جمله روز پدر و یا روز مادر و یا تولد آنها، این عکس ها را به اشتراک می گذاشت. در صفحه او می توان پست هایی را به مناسبت تولد ورزشکاران و یا مرگ افرادی همچون امیلیانو سالا را مشاهده کرد. او ۳ سال در اینستاگرام فعالیت داشت و عکس هایی برای هر نوع سلیقه ای می توان در صفحه او یافت که برخی از آنها به یادماندنی هستند. از جمله گلوله ای برفی بر روی سر شماره ۱۰ افسانه ای فوتبال جهان و یا یادآوری حضور در تیم نوجونان و یاد کردن از هم تیمی های آن زمانش.

در صفحه اینستاگرام مارادونا، عکس هایی از شخصیت های معروفی همچون مورینیو، چه گوارا، مسی، بکهام، آندره آ پیرلو، پوتین، پاپ فرانسیسکو، ریوالدو، اوسین بولت، رونالدو، ایو مورالس، پویول، پوچتینو، باتیستوتا، توتی، اینیستا، راجر فدرر، پله و افراد مشهور دیگری دیده می شود. مرور پست های صفحه مارادونا به نوعی ورق زدن زندگی او محسوب می شود. او در این صفحه، فضایی جداگانه برای خانواده و نزدیکانش ساخته بود و او همیشه با سپاس از آنها، عکس هایشان را منتشر می کرد.

در بعد زندگی شخصی مارادونا می توان به زمان عروسی دخترش دالما اشاره کرد که دیگو در آن مراسم شرکت نکرد. یا می توان به زمانی که نوه او دیگو ماتیاس به دنیا آمد، اشاره کرد. یا زمان تولد نوه های دیگرش که نشان از عشق مارادونا به خانواده اش دارد. همچنین عکسهایی در صفحه شخصی مارادونا وجود دارد که نشان دهنده محیط آخرین محل زندگی اوست. حتی سخنانی تشکرآمیز از دکتر لوکه پزشک شخصی او و یا سایر پزشکانی که از سال ۲۰۱۷ به بعد وی را معالجه می کردند، در صفحه شخصی او وجود دارد.

گذر از این سه سال، ورود به تاریخ مارادونا است. این که اسطوره فوتبال آرژانتین آن زمان چقدر پویا بوده است ولی زندگی او در خانه ای در محله سن دیگو در ۲۵ نوامبر پایان یافت. به یاد آوردن لحظاتی از شکوه و شادی برای دیگو که فقط او و کسانی که صفحه شخصی او را دنبال می کردند، به یاد می آوردند. 

عناوین مهمی همچون پیروزی بوکاجونیورز، بارسلونا، ناپولی، تجربیات مکزیک و امارات متحده عربی. جلسات با افراد شناخته شده، نظریات سیاسی و... برگی از زندگی دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و دنیاست.

بیشتر بخوانید:

پزشک مارادونا به جرم قتل محاکمه شده بود!

پدر معنوی مارادونا از مرگ او بی‌خبر است

 

 

تگ ها


مارادونا فوتبال جهان آرژانتین فوتبال