یک نفر صحبت‌های کمالوند را شنید!

سرمربی سایپا پس از دیدار با استقلال، دروازه‌بان تیمش را متهم به اجرا نکردن دستورش کرد تا یک جنجال بزرگ اتفاق بیفتد....

به گزارش "ورزش سه"، سایپا پس از پیروزی نافرجام و دریافت گل دقایق پایانی مقابل ذوب‌آهن که منجر به کسب تنها یک امتیاز برای آنها در فولادشهر اصفهان شد، دیروز انگیزه زیادی داشت تا بتواند مقابل استقلال هم دست پُر از زمین خارج شود و شرایط خود را در پایین جدول بهتر کند، اما مقاومت آنها در دقیقه ۷۹ با یک ضربه پنالتی شکسته شد تا بازنده شوند و با دریافت دو گل به استقبال سه مسابقه پایانی لیگ برتر بروند.

اما گل اول استقلال در شرایطی رقم خورد که اعلام یک ضربه پنالتی پایه‌گذار برتری آبی‌ها شد؛ جایی که امیرارسلان مطهری با شوت محکم به سمت راست خود و چپ دروازه سایپا گل اول بازی را به ثمر رساند و کوروش ملکی نیز نتوانست جهت توپ را تشخیص بدهد.

ملکی در شرایطی دیروز مقابل استقلال جزو ۱۱ بازیکن اصلی سایپا بود که قبل از حضور فراز کمالوند در جمع نارنجی پوشان در هیچ مسابقه‌ای در ترکیب قرار نگرفته بود ولی پس از تغییرات کادر فنی این تیم، در دیدار جام حذفی مقابل نساجی و دو بازی دیگر لیگ برتر برابر پیکان و ذوب‌آهن به میدان رفته و نمایش نسبتا خوبی هم داشت که تقابل با استقلال، چهارمین حضورش در ترکیب سایپا به حساب می‌آمد.

کوروش آقازاده، مربی سایپا در نشست خبری پس از پایان مسابقه و فراز کمالوند، سرمربی نارنجی پوشان در میکسدزون ورزشگاه پاس قوامین اتهامات عجیبی به کوروش ملکی زدند و عنوان کردند با وجود اینکه به او گفته شده بود به سمت چپ خود(محل گل شدن پنالتی ارسلان مطهری) شیرجه بزند، اما این دروازه‌بان چنین کاری نکرده و به جهت مخالف رفته است.

بازبینی صحنه پنالتی استقلال نشان می‌دهد کوروش ملکی حرف کمالوند را اجرا نکرده، اما به سمت مخالف هم شیرجه نرفته و پس از چند بار روی این پنجه و آن پنجه رفتن، سر جای در مرکز دروازه و مایل به سمت راست می‌ایستد و واکنش خاصی انجام نمی‌دهد تا توپ تبدیل به گل شود.

دوربین پشت دروازه سایپا نیز شان می‌دهد که پس از گل شدن توپ، محمدصادق بارانی کاپیتان نارنجی پوشان با عصبانیت و فریاد به ملکی می‌گوید: «کوروش مگه نگفت اینور؟ بابا مگه نگفت اینور؟ بابا چرا؟»

ملکی پس از اظهارات کمالوند و دستیارش، واکنشی به اظهارات آنها نداشت و بدون صحبت با خبرنگاران ورزشگاه را ترک کرد، اما اتفاقی قبل از صحنه پنالتی استقلال و در زمان کولینگ بریک رخ داده که موجب شده دروازه‌بان سایپا هیچ واکنشی روی آن ضربه نداشته باشد.

زمانی که فراز کمالوند به ملکی می‌گوید به سمت چپ شیرجه بزند، سید احمد موسوی مدافع راست استقلال این موضوع را متوجه می‌شود، به ارسلان مطهری انتقال می‌دهد و به او می‌گوید ضربه‌اش را به مرکز دروازه بزند، اما همین مکالمه دو بازیکن آبی‌پوش را هم یکی از هافبک‌های سایپا متوجه می‌شود، به ملکی انتقال می‌دهد و به او می‌گوید در مرکز دروازه بماند که این اتفاق می‌افتد و در نهایت پنالتی استقلال تبدیل به گل می‌شود.

کوروش ملکی تاکنون هیچ واکنشی به این اتفاقات و اظهارات سرمربی سایپا نداشته، اما مطمئنا واکنش او نیز می‌تواند اتفاقاتی که در جریان دیدار با استقلال و در لحظه پنالتی رخ داده را مشخص‌تر کند و موجب فع اتهام از این دروازه‌بان شود.

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران فراز کمالوند لیگ برتر خلیج فارس فوتبال