یک هشتم؛ کشورها باید درخواست میزبانی دهند نه باشگاهها

به زودی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص شیوه ی برگزاری بازی های مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تا نیمه نهایی تصمیم گیری خواهد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، نشست اعضای کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار می شود. در صورتی که اعضاء تصمیم بگیرند بازی ها بر اساس فرمول از پیش تعیین شده برگزار شود دیدار تیم های اماراتی طبیعتا در امارات، النصر و تراکتور در عربستان، استقلال و الهلال در کشور بیطرف و استقلال تاجیکستان و پرسپولیس در شهر دوشنبه برگزار می شود. دیدار استقلال در برابر الهلال به این خاطر در کشور بیطرف برگزار می شود که تصمیم ماه مارس سال ۲۰۱۶ کنفدراسیون فوتبال آسیا به قوت خود باقی است و بر این اساس دیدار تیم های ایرانی و عربستانی در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا و در هر مرحله ای در کشور بیطرف برگزار می شود.

اما در صورتی که اعضای کمیته اجرایی به این جمع بندی برسند به خاطر شیوع ویروس کرونا بازی ها به صورت متمرکز و در یک کشور برگزار شود این کشورها هستند که باید درخواست میزبانی دهند و نه باشگاه ها. یکی از شروط میزبانی هم فراهم کردن مقدمات استفاده از VAR از مرحله ی یک چهار نهایی است.

روزنامه الریاضیه یکی دو روز پیش نوشته بود فدراسیون فوتبال عربستان به طور جدی مایل به برگزاری بازی ها است و در اینباره لابی های خود را با اعضای کمیته اجرایی آغاز کرده است. فدراسیون فوتبال ایران تا اکنون هیچ واکنشی به میزبانی این بازی ها نداشته است. البته در صورت درخواست فدراسیون فوتبال هم بعید است میزبانی به ایران اعطاء شود چون  زیر ساخت های استفاده از VAR در استادیوم های ایرانی مهیا نیست.

تگ ها


ای اف سی لیگ قهرمانان آسیا فوتبال