یک هشدار کاملا متفاوت به مهدی طارمی

به گزارش مدال به نقل از بانک ورزش،محرومیت چهار ماهه مهدی طارمی پرسپولیسی ها را در وضعیت بدی قرار داده است ......

به گزارش مدال به نقل از بانک ورزش، محرومیت چهار ماهه مهدی طارمی پرسپولیسی ها را در وضعیت بدی قرار داده است. آنها در حال حاضر به مسابقات مهمی فکر می کنند که باید بدون طارمی پشت سر بگذارند؛ دیدارهای سرنوشت سازی مثل بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان، داربی تهران و شاید در خیالی دور و رویایی، حتی فینال آسیا! با این وجود اما به نظر می رسد همه پرسپولیسی ها و حتی هواداران تیم ملی باید یک نگرانی عمیق تر هم داشته باشند؛ اینکه طارمی چطور این دوران طولانی خانه نشینی را پشت سر می گذارد و آیا در بازگشت به میادین می تواند کیفیت سابق را داشته باشد یا نه؟
بدون تعارف فوتبال ایران زمینه بسیار مناسبی برای حاشیه پردازی دارد و حفظ استانداردهای حرفه ای در آن به خصوص در حوزه زندگی شخصی کار بسیار دشواری است. در این وضعیت اگر بازیکن در شرایط تمرین و اردو و مسابقه هم نباشد، کار به مراتب دشوارتر خواهد شد. مصداق بارز این داستان هم پیام صادقیان بود؛ یک استعداد قابل توجه که خیلی زود و مفت سوخت. صادقیان در لیگ سیزدهم به یک ستاره تمام عیار تبدیل شد و همه چشم ها را به خودش خیره کرد. او با پرسپولیس به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر هم دست یافت و مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی شد. با این اوصاف ابتدای لیگ چهاردهم اتفاقی رخ داد که کلا مسیر زندگی پیام را عوض کرد. او هفته دوم در دقایق پایانی بازی با فولاد در اهواز بعد از دریافت کارت قرمز از اکبریان داور مسابقه با دست به وی ضربه زد. چند روز بعد کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال صادقیان را به خاطر این حرکت سه ماه محروم کرد که البته بعد از اعتراض باشگاه پرسپولیس، این مدت به دو ماه کاهش یافت. با این وجود همین دو ماه هم کافی بود تا پیام کاملا از شرایط عادی و حرفه ای دور شود.
معلوم نیست در آن 60روز چه بر سر صادقیان آمد، اما او از روزی که برگشت تا همین حالا، هیچ نشانه ای از آن ستاره خلاق و گریزپای سال92 نداشته است. پیام با دریبل و فرار و پاس عمقی و ضربه ایستگاهی رفت، اما وقتی برگشت فقط خشم و خمیازه در بساطش باقی مانده بود. حالا هم طارمی در همان نقطه ایستاده. خودش می گوید دو سال خدمت کرد و در اوج برگشت، اما فرقش این است که آن زمان مشهور نبود و مثل همه سربازهای دنیا کلاغ پرش را می رفت. حالا اما در خانه نشستن با این همه شهرت، اصلا کار آسانی نیست. آیا طارمی از پس این ماموریت بر می آید؟

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال