یک پرسپولیسی رکورد یک استقلالی را شکست!

بدترین خارجی در چند سال اخیر از الحاجی گرو به جونیور براندائو رسید....

یک پرسپولیسی رکورد یک استقلالی را شکست!

به گزارش مدال، یکی از سوژه های داغ فوتبال ایران هر فصل خرید خارجی‌ها بی کیفیت بوده است. در این بین استقلال و پرسپولیس دو تیم پرطرفدار پایتخت بیشتر از سایر تیم‌ها از این نظر متضرر شده‌اند. اینکه این بازیکنان با چه کارنامه‌ فوتبالی و توسط چه کسانی وارد فوتبال ایران می‌شوند خود مثنوی هفتاد من کاغذ است. 
جونیور براندوئو تنها خارجی بی کیفیت پرسپولیس در چند سال اخیر نبوده و آخرین هم نخواهد بود. قبل از او تادئو دیگر هموطن جونیور از خریدهای عجیب و بد پرسپولیس بود. به غیر از برزیلی های بد، پرسپولیس بازیکنان عجیبی دیگری را هم خریده است از جمله اوکراینی‌های زمان برانکو مانند گولچ که بدون حتی یک دقیقه بازی کردن در پرسپولیس از این تیم هم شکایت کرد!


در نقطه مقابل و در تیم رقیب استقلال هم تجربه‌ای مشابه پرسپولیس دارد. پارسال بازیکنانی مثل گرو و نیومایر از بی کیفیت ترین خریدهای خارجی استقلال بودند. وضعیت آبی‌پوشان در فصل گذشته با جذب بازیکنانی مثل گرو و نیومایر بسیار بد بود. این بازیکنان قرار بود جانشین هایی برای جپاروف و تیام باشند اما کیفیت شان انقدر بد بود که در نهایت رفتنی شدند.چنین موضوعی در فصل های گذشته هم زیاد دیده شد. از همان روزی که لیام ردی، دروازه بان استرالیایی به استقلال پیوست تا وقتی که بازیکنی مثل بویان همین چند فصل پیش تبدیل به یکی دیگر از خریدهای عجیب استقلال شد که روی نیمکت قفل شده بود. لیام ردی بدون حتی یک دقیقه بازی برای استقلال کلی خرج روی دست این تیم گذاشت و بویان هم مثل خیلی های دیگر در نهایت از استقلال شکایت کرد.

در بین خارجی‌های بی کیفیت دو تیم جونیور براندائو برای پرسپولیس و الحاجی گرو برای استقلال از بدترین خریدهای چندفصل اخیر دو تیم بوده است. نکته جالب اینکه تا فصل پیش بدترین خرید خارجی متعلق به استقلال با خرید الحاجی گرو بود اما جونیور براندائو توانست با ثبت بدترین عملکرد ممکن در پرسپولیس در فصل جاری از بازیکن استقلال پیشی بگیرد و درواقع رکورد او را بشکند.

بیشتر بخوانید:

شکایت ۸۰ صفحه‌ای بودیمیر از پرسپولیس؛ پول‌های بر باد رفته!

بازگشت یاغی جنجالی به فوتبال ایران؟!

 

 

 

تگ ها


الحاجی گرو جونیور براندائو استقلال پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال