یک گزینه آلمانی در آستانه هدایت تیم ملی ترکیه

ممکن است اشتفان کونتز، سرمربی تیم ملی زیر ۲۱ سال آلمان هدایت تیم ملی ترکیه را به عهده بگیرد....

به گزارش "ورزش سه"، ترکیه با حضور سنول گونش روی نیمکت امید زیادی به کسب موفقیت در یورو ۲۰۲۰ داشت. اما این سرمربی که ترکیه را به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۰۲ رسانده بودند، این بار نتوانست درخشش گذشته خود را تکرار کند و ترکیه خیلی زود با تورنمنت وداع کرد. شکست ۶-۱ مقابل هلند در مرحله مقدماتی جام جهانی در اوایل ماه جاری آخرین فرصت سنول گونش بود و این سرمربی باتجربه با این شکست سنگین از سمت خود اخراج شد.

حالا اخباری در مورد احتمال حضور اشتفان کونتز روی نیمکت این تیم مطرح شده است. اشتفان کونتز از سال ۲۰۱۶ هدایت تیم ملی زیر ۲۱ سال کشور را بر عهده داشته است. او در ماه ژوئن تیم ملی آلمان را به عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی زیر ۲۱ سال اروپا رساند. ژرمن ها تحت هدات کونتز در سال ۲۰۱۷ قهرمان و در سال ۲۰۱۹ نایب قهرمان قاره شده بود.

البته آلمان در المپیک توکیو عملکرد خوبی نداشت و نتوانست با عبور از مرحله گروهی خود را به دور حذفی برساند. اشتفان کونتز به رسانه های آلمانی اعلام کرده که مذاکراتی با فدراسیون فوتبال ترکیه در حال انجام است. پیش از این از او کونتز به عنوان جانشین احتمالی یواخیم لوو به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان آلمان نام برده شده بود، اما این سمت به هانیسی فلیک تعلق یافت.

اشتفان کونتز که بیشتر دوران حرفه ای خود را به عنوان مهاجم در کایزرسلاترن بازی کرده بود، یورو ۹۶ را با آلمان فتح کرده و البته یک فصل در تیم بشیکتاش ترکیه و زیر نظر مربی کریستوف دام بازی کرده است.

با وجود قرارداد تا سال ۲۰۲۳ با فدراسیون آلمان، کونتز اخیرا درباره نیاز به داشتن یک چالش جدید پس از المپیک صحبت کرده بود. تیم ترکیه در رقابت های یورو ۲۰۲۰ در سه بازی گروهی مقابل ایتالیا، سوئیس و ولز شکست خورده و تففاضل منفی هفت را به ثبت رساند.

تگ ها


ترکیه تیم ملی ترکیه