​پرداخت قسطی وتو شد/طلبکاران پول نقد می‌خواهند

تهدید ایافسی به حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان را یادآوری میکنیم. تهدیدی که پنج شکایت پشت آن خوابیده و به لطف دست دس ......

 تهدید ای‌اف‌سی به حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان را یادآوری می‌کنیم. تهدیدی که پنج شکایت پشت آن خوابیده و به لطف دست ‌دست کردن‌های همیشه باشگاه، هیچ طلبکاری حاضر نیست از حقش بگذرد. آنها دیگر با وعده و چک هم راضی نمی‌شوند و همه‌شان یک خواسته دارند: پول نقد برای تسویه حساب. پرسپولیس اما جز یک مهلت چهار روزه، چیزی در دستش نیست و وعده‌هایش را هم دیگر کسی نمی‌خرد.

سنگین‌ترین بدهی پرسپولیس به علی دایی است که طلبش از یک مالیات صد و دوازده میلیونی رسیده به سه و نیم میلیارد تومان. رقم واقعی طلب او البته همان مالیاتی است که باشگاه باید پرداخت می‌کرده اما نکرده و به همین خاطر دایی روی لج افتاده و پول سال سوم قراردادش را هم که به پرسپولیس بخشیده بود، می‌خواهد. جالب اینکه او از کمیته انضباطی و استیناف هم علیه پرسپولیس حکم گرفته اما یکی نیست بپرسد که قانون چطور چنین اجازه‌ای به او داده؟

علی دایی در هفته هفتم لیگ چهاردهم اخراج شد و پولی که می‌خواهد، بابت سرمربیگری او در پرسپولیس لیگ پانزدهم است. آن هم در حالی که او در لیگ پانزدهم در تیم صبا سرمربیگری می‌کرد و بیکار نبود که بتواند به خاطرش از پرسپولیس خسارت بگیرد. این قانون چندساله فوتبال ایران است اما ببینید مدیران وقت باشگاه پرسپولیس چطور قرارداد بسته و چطور فسخ کرده‌اند که بابت کار نکرده دایی هم به او بدهکار شده‌اند.

مدیری که آن قرارداد سه ساله را با علی دایی بست، محمد رویانیان بود که اتفاقا دوشنبه همین هفته به نشست هیات مدیره باشگاه رفت تا شاید با چند خط توضیح، اقدام آن روزهایش را توجیه کند. حضور او اما چاره کار نبود چرا که اخراج علی دایی به دست حمیدرضا سیاسی رقم خورده بود و البته توضیحات امروز او هم گره‌ای را از مشکلات به هم تنیده پرسپولیس باز نخواهد کرد.

تنها چاره، مذاکره و توافق با خود دایی است که در این چند روز اخیر بارها گفته به هیچ قیمتی از حقش نمی‌گذرد و حتی تماس‌ها و التماس‌های مدیران باشگاه هم نتوانسته او را نرم کند. با این حال پرسپولیسی‌ها امیدوارانه برای جلب رضایت او در تلاشند و حتی بابت بدقولی‌ها و بی‌توجهی‌های مدیران پیشین باشگاه عذرخواهی کرده‌اند.

الان هم پیشنهادشان امضای یک توافقنامه و صدور چند فقره چک مدت‌دار است. پیشنهادی که محمدرضا حاجی‌بیگی عضو اقتصادی هیات مدیره باشگاه در توضیح آن گفته: «ما به رای پرونده آقای دایی احترام می‌گذاریم و پول ایشان را هم پرداخت خواهیم کرد اما نه به صورت نقد. می‌توانیم طلب ایشان را در دو سه چک پرداخت کنیم.»

این پیشنهاد را اما نه علی دایی قبول کرده و نه بقیه طلبکاران پرسپولیس. تنها کسی که حاضر به توافق شد، رضا نوروزی بود که بابت طلب 360 میلیون تومانی‌اش حتی چک هم نگرفت. در مورد توافق باشگاه با محمدامین آرام‌طبع در مورد طلب 220 میلیونی‌اش چیزهایی شنیدیم اما هیچکدام رسمیت نداشت. پرسپولیس باید علیرضا نورمحمدی را هم که 300 میلیون تومان طلبکار است، راضی کند. همینطور مسعود همامی را که بدون انجام حتی یک بازی، 700 میلیون تومان طلبکار است. البته باشگاه تنها 250 میلیون از این رقم را گردن گرفت و برای بقیه‌اش بخشش خواست که این دروازه‌بان نپذیرفت و به ای‌‌اف‌سی شکایت کرد.

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال