گالاتاسرای - بشیکتاش؛ نبرد شیر و عقاب

دربی شهر استانبول بین گالاتاسرای و بشیکتاش، امشب حساس‌تر از همیشه برگزار خواهد شد....

از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه امشب در یکی از حساس‌ترین دیدارهای فصل سوپرلیگ ترکیه در استادیوم ترک تلکام گالاتاسرای میزبان بشیکتاش خواهد بود.
اصلان‌لر یا همان شیرهای گالاتاسرایی که با ۱ بازی و ۳ امتیاز کمتر نسبت به باشاک‌شهیر در رده دوم جدول قرار دارند، در فاصله ۳ هفته مانده به پایان رقابت‌ها باید علاوه بر مسجل کردن سهمیه لیگ قهرمانان خود برای قهرمانی هم بجنگند. شاگردان فاتح تریم که تا اینجای فصل دومین خط حمله برتر لیگ هستند با جذب ستارگانی چون موسلرا و ناگاتومو که جایی در سطح اول فوتبال اروپا نداشتند نتایج خوبی گرفته‌اند و قصد دارند ضمن جبران شکست ۱-۰ دور رفت، خود را برای قهرمانی دوباره در سوپرلیگ آماده کنند. این دیدار تنها نبرد بین دو تیم شهر استانبول نیست بلکه نبردی بین شنول گونش و تریم است که از دیرباز جزو برترین مربیان تاریخ ترکیه نام برده می‌شوند. گونش با داشتن ستارگانی چون لیاییچ، ویدا، کاگاوا مدل و آدریانو دست بازتری برای شکست دادن حریف دارد اما مهم‌ترین نقطه ضعف آنان کاریوس است که سال گذشته در فینال لیگ قهرمانان بازی کرد اما با حضور او در دروازه، بشیکتاش ۲۰ گل بیشتر از تیم صدرجدول دریافت کرده است. کارتالارهای سیاه استانبول هم‌اکنون با ۱ امتیاز کمتر نسبت به گالا در رده سوم قرار دارد اما با برد در این بازی ضمن حضور در رده دوم می‌تواند نی نگاهی به کسب جام هم داشته باشد.
ترکیب احتمالی گالاتاسرای: موسلرا – ناگاتومو – لوینداما – مارکائو – لینه – فرناندو - - اندیایه – بلهندا – فغولی – اونیه‌کورو - امبایه
ترکیب احتمالی بشیکتاش: کاریوس – گونول – ویدا – میرین – آدریانو – توکوز – هاچینسون – لیائیچ – لنز – ارکین – ایلماز
آمار گالاتاسرای:
شیرهای استانبول در ۳۴ بازی خانگی اخیرشان شکست نخورده‌اند.
گالایی‌ها در۶ بازی آخرشان حداقل ۳ گل زده‌اند.
گالاتاسرای در ۵ بازی از ۶ بازی آخرش هم نیمهم اول و هم نیمه دوم را با برد پشت سر گذاشته است.

آمار بشیکتاش:
بشیشکتاش ۶ بازی آخر خود را با برد پشت سر گذاشته است.
عقاب سیاه شهر استانبول در ۱۰ بازی آخر خود حداقل ۲ گل زده‌اند.
بشیکتاشی‌ها در ۵ بازی از ۷ بازی گذشته‌شان مقابل گالا توانسته‌اند دروازه‌شان را بسته نگه دارند.

تگ ها


پیش بازی استانبول Adem Ljajić شینجی کاگاوا لوریس کاریوس گری مدل امبایه دیاگنه بشیکتاش گالاتاسرای فوتبال