سیاستمدار بدنام سورینامی؛ مسن‌ترین بازیکن دنیا

رونی برونسویک، رییس جمهور ۶۰ ساله سورینام، در ترکیب اینتر مونگوتاپو برابر المپیا در چارچوب مسابقات کونکاکاف به میدان رفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، برونسویک که مالک این باشگاه است و ریاست آن را نیز برعهده دارد در این بازی بازوبند کاپیتانی تیمش را نیز بر بازو بست و تا دقیقه ۵۴ در زمین حضور داشت. با این حال تیم این سیاستمدار نتوانست در این بازی به پیروزی برسد و در نهایت با نتیجه ۰-۶ برابر المپیا شکست خورد.

برونسویک در جولای ۲۰۲۰ به عنوان معاون اول رییس جمهور سورینام انتخاب شد و پیش از آن نیز به عنوان یکی از چهره‌های کلیدی سیاسی این کشور شناخته می‌شد. او رهبر شورشیانی بود که ارتش نجات‌بخش سورینام را تشکیل دادند و در سال ۱۹۸۵ بر ای حقوق نسل آفریقایی مبارزه می‌کرد. او یکی از حاضران در جنگ داخلی این کشور بود که از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۲  به طول انجامید و از آن زمان نیز در عرصه سیاست کشور فعال ماند.

پس از پایان جنگ بود که هلند این مرد را به قاچاق مواد مخدر متهم کرد و او در سال ۱۹۹۲ در دادگاه غیابی مجرم شناخته شد. برونسویک که مالک باشگاه اینتر مونگوتاپو است، به ساخت ورزشگاه این باشگاه که به افتخار خودش نامگذاری شده نیز کمک بسیاری کرده است. او در سال ۲۰۰۵ متهم شد که در جریان یک مسابقه، بازیکنی را با اسلحه تهدید کرده اما به دلیل نبود شواهد هیچ تنبیهی برای او در نظر گرفته نشد. اما در سال ۲۰۱۲ به دلیل توهین لفظی به داور محروم شد.

حضور برونسویک در این بازی باعث شد که لقب مسن‌ترین بازیکن حاضر در مسابقات کونکاکاف به او تعلق بگیرد. با این حال او نمی‌تواند تیمش را در بازی برگشت برابر رقیب هندوراسی همراهی کند چرا که با توجه به حکمی که به واسطه جرم قاچاق مواد مخدر دریافت کرده، اجازه خروج از مرزهای سورینام را ندارد.

اما این تنها نکته عجیب در کارنامه معاون اول رییس جمهور سورینام نیست چرا که گفته می‌شود او پدر ۵۰ فرزند است، در نوجوانی اقدام به سرقت از بانک کرده و حالا یک معدن طلا نیز جز اموالش به حساب می‌‎آید.

تگ ها


کونکاکاف فوتبال جهان فوتبال