عبدالحمید احمدی: حال ورزش همگانی نسبتا خوب است

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با اشاره به گزارش مرکز آمار کشور اعلام کرد: حال ورزش همگانی به خاطر توجه دولت و شخص آقای سلطانی فر نسبتا خوب است....

به گزارش مدال و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی گفت: یکی از دغدغه های دولت، توسعه ورزش همگانی است چراکه ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارد و من می خواهم از همین جا اعلام کنم حال ورزش همگانی به خاطر توجه دولت و آقای سلطانی فر نسبتا خوب است.

وی به گزارش مرکز آمار کشور اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۵۱ درصد مردم ایران ورزش می کنند، این در حالی است که در سال ۹۴ این رقم ۴۴درصد بوده است. اگرچه آمار کنونی نمایانگر شرایط نسبتا خوبی است اما ورزش همگانی در ایران برای رسیدن به شرایط مطلوب فاصله دارد.

معاون وزیر که در نشست معاونان و مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان با معاون اول رئیس جمهور صحبت می کرد با بیان این نکته که چالش امروز ما کیفیت بخشی به برنامه های همگانی و افزایش تاثیر گزاری آن در ارتقای سطح سلامتی است، توضیح داد: در این دوره با تنوع بخشی به برنامه ها، ایجاد هم افزایی در دستگاه های مرتبط و تمرکز بر تحت پوشش قرار دادن اقشار مختلف جامعه تلاش کردیم گام های مثبت و موثری را در توسعه ورزش همگانی برداریم.

وی  به شورای ورزش همگانی با ریاست سلطانی فر اشاره کرد و افزود: این شورا علاوه بر اینکه به هم افزایی کمک بسیاری کرده، بستر مناسب را برای تعامل دستگاه ها ایجاد کرده است به طوری که شاهد افزایش تعداد و تنوع برنامه ها و مشارکت مردم در برنامه های ورزش همگانی در سه سال گذشته بوده ایم.

احمدی در این نشست این نکته را مورد توجه قرار داد که حتی شیوع ویروس کرونا در کشور نتوانسته تاثیری در روند رو به رشد ورزش همگانی بگذارد.

وی افزود: در شرایط کرونا با ارائه الگوی ورزش در خانه با بهره مندی از فضای مجازی وبا مشارکت فدراسیون های ورزشی، صدا و سیما و ... اقدامات موثری که بتواند به تحرک مردم در فضای خانه و سلامت مردم کمک کند انجام شده است.

احمدی اعلام کرد: بیش از ۱۱۳ هزار و ۲۶۰ برنامه با موضوع ورزش در خانه اجرا شد که تقدیر سازمان بهداشت جهانی را برای ما به همراه داشته به طوری که این نهاد بین المللی از وزارت ورزش و جوانان به عنوان یک مجموعه الگو ساز در جهت ترویج فعالیت بدنی در دوره کرونا تقدیر کرد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی همچنین اشاره ای به فعالیت های این معاونت در حوزه ورزش روستایی و عشایری داشت و از برگزاری نخستین دوره جام خوشه چین با هدف مشارکت روستائیان در یک رویداد ورزشی و تجهیز و راه اندازی ۴ هزار و ۶۵۰ خانه ی ورزش روستایی با هدف رفع کمبود اماکن و فضاهای ورزشی در مناطق روستایی با رویکرد برقراری عدالت اجتماعی خبر داد.

وی در تکمیل سخنانش به افتتاح ۱۵۰۰ زمین چمن مصنوعی در روستاها که بسیار مورد استقبال روستاییان و عشایر قرار گرفته است، اشاره کرد.

عبدالحمید احمدی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ورزش با بهره مندی از ظرفیت ۵ هزار شهید ورزشکار دوران دفاع مقدس و ۱۳۵ ورزشکار شهید مدافع حرم در جهت ترویج منش و مرام پهلوانی در جامعه ورزش را از اقداماتی اعلام کرد که در بخش فرهنگی این معاونت اجرایی شده است.

معاون وزیر ورزش افتتاح و راه اندازی موزه ملی المپیک و پارالمپیک را نیز یکی دیگر از برنامه های فرهنگی این معاونت اعلام کرد و گفت: این مهم با همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون های ورزشی برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران تحقق یافته است.

معاون وزیر ورزش و جوانان تقویت مسئولیت اجتماعی و مشارکت اجتماعی در جامعه ورزش را یکی دیگر از اقدامات فرهنگی این معاونت برشمرد و توضیح داد: به عنوان مثال در زلزله کرمانشاه بیش از ۱۷ میلیارد تومان و در حادثه سیل شمال کشور بیش از ۱۴ میلیارد تومان کمک های نقدی توسط جامعه ورزش و جوانان کشور جمع آوری شد.

 عبدالحمید احمدی در پایان سخنانش از  اسحاق جهانگیری خواستار اعمال قانون بهره مندی وزارت ورزش و جوانان از ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده با هدف توسعه ورزش در کشور شد.

بیشتر بخوانید:
چراغ سبز به برگزاری قطعی المپیک/ ابهامات «پساکرونا» پا بر جاست!
طلایی: تعطیلی‌های کرونا در نسل بعدی کشتی تاثیر می‌گذارد
ورود آسان به سوپر لیگ والیبال با خرید امتیاز! 

تگ ها


وزارت ورزش و جوانان عبدالحمید احمدی شیوع کرونا منهای فوتبال