دورتموند ۳ لایپزیگ ۳ ؛ نبرد بالانشینان برنده نداشت

تیم‌های دورتموند و لایپزیگ در جدال بالانشینان بوندسلیگا در دیداری جذاب به یک تساوی پرگل دست پیدا کردند...

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته شانزدهم رقابت‌های بوندسلیگای آلمان، در یکی از حساس‌ترین دیدارها، بروسیا دورتموند در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک میزبان تیم صدرنشین لایپزیگ بود که این بازی در نهایت با تساوی ۳-۳ به پایان رسید.

میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقیقه ۲، ارسال کرنر توسط هازارد با ضربه سر خطرناک متس هوملز همراه شد اما توپ از کنار دروازه گولاشی به بیرون رفت. در دقیقه ۱۵، باز هم ارسال تورگان هازارد به هوملز رسید اما ضربه سر او این بار با واکنش گولاشی راهی به دروازه نداشت.

دقایقی بعد این باز یولیان برانت موقعیت را برای اشرف حکیمی مهیا کرد اما ضربه او از زاویه‌ای دشوار با واکنش سنگربان لایپزیگ به بیرون رفت. در دقیقه ۲۳، جیدون سانچو شانس خود را امتحان کرد اما او هم ناکام بود. اما در بازگشت توپ به گررو رسید و او هم در پشت محوطه جریمه یولیان وایگل را صاحب توپ کرد و ضربه سنگین این بازیکن با اشتباه گولاشی تبدیل به گل اول زردپوشان شد.

اما کار برای میهمان دشوارتر هم شد. در دقیقه ۳۴، پاس عالی سانچو به یولیان برانت رسید و او هم با یک چرخش فوق‌العاده و ضربه‌ای دقیق گل دوم را وارد دروازه لایپزیگ کرد. در دقیقه ۴۵، ضربه سر پولسن در اختیار بورکی قرار گرفت تا نیمه اول با برتری ۲-۰ زنبورها پایان یابد.

اما صدرنشین بوندسلیگا نیمه دوم را طوفانی شروع کرد و در همان دقیقه ۴۷، ضربه پشت محوطه تیمو ورنر دروازه بورکی را گشود تا اختلاف به حداقل برسد. چیزی از این گل نگذشته بود که در دقیقه ۵۳، باز هم تیمو ورنر روی یک حرکت عالی با ضربه‌ای دقیق دروازه دورتموند را باز کرد تا بازی مساوی شود.

تنها ۲ دقیقه بعد، پاس عالی مارکو رویس موقعیت را برای جیدون سانچو مهیا کرد و او هم با ضربه‌ای زیبا دوباره دورتموند را در این بازی پیش انداخت. اما لایپزیگ بعد از این گل تلاش‌ زیادی برای رسیدن به گل کرد و سرانجام در دقیقه ۷۷، پاتریک شیک که در نیمه دوم به میدان آمده بود موفق شد با پای چپ دروازه بورکی را باز کند تا بازی دوباره به تساوی کشیده شود. تلاش‌های دو تیم در ادامه ثمری نداشت و این بازی جذاب با تساوی ۳-۳ خاتمه یافت.

دورتموند با این نتیجه ۳۰ امتیازی شد و همچنان تیم سوم جدول است. لایپزیگ هم با این تساوی ۳۴ امتیازی شد و صدرنشینی خود را حداقل برای یک هفته حفظ خواهد کرد. در دیگر دیدارهای امروز ماینتس ۵-۰ وردربرمن را در هم کوبید،  هوفنهایم ۲-۰ یونیون برلین را شکست داد و آگسبورگ مقابل فورتونا دوسلدورف ۳-۰ پیروز شد.

ببینید:

خلاصه بازی دورتموند 3 لایپزیگ 3 / ویدیو

تگ ها


سیگنال ایدونا پارک فوتبال جهان هفته شانزدهم بوندسلیگا زنبور‌ها لوسین فاوره یولیان ناگلسمان بورسیا دورتموند لایپزیگ بورسیا دورتموند-لایپزیگ Bundesliga فوتبال