دورتموند؛ ماشین چاپ پول فوتبال آلمان و اروپا

کمتر باشگاهی در هشت سال گذشته از ناحیه فروش بازیکنانش به اندازه دورتموند سود کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته بود که انتقال جیدون سانچو از دورتموند به منچستریونایتد رسمی شد. ستاره انگلیسی که از سال ۲۰۱۷ برای بوروسیا دورتموند بازی می کرد، با قراردادی ۵ ساله به ارزش ۸۵ میلیون یورو از این پس برای شیاطین سرخ بازی خواهد کرد.

با این انتقال مجموع مبالغی که دورتموند از فروش بازیکن در ۸ سال اخیر کسب کرده به ۵۴۳.۷ میلیون یورو رسید. در واقع دورتموند تبدیل به ماشین پول‌سازی در فوتبال آلمان و اروپا شده است.

طبق گزارش ترانسفرمارکت، جیدون سانچو تا به اینجا گران ترین انتقال تابستانی بوده و پس از عثمان دمبله گران ترین فروش دورتموند نیز لقب گرفت.

دورتموند سال ۲۰۱۷ دمبله را با ۱۳۵ میلیون یورو به بارسلونا واگذار کرد در حالی که ستاره فرانسوی را یک سال قبل تر با ۳۵ میلیون یورو از لیل جذب کرده بود. پس از دمبله و سانچو به کریستین پولیسیچ می رسیم که با ۶۴ میلیون یورو دو سال پیش راهی چلسی شد.

انتقال ۶۳.۷ میلیون یورویی پیر امریک اوبامیانگ از دورتموند به آرسنال در رده چهارم قرار می گیرد و این فهرست را هنریک مخیتاریان که با ۴۲ میلیون یورو راهی منچستریونایتد شد، تکمیل می کند.

انتقال ۳۷ میلیون یورویی ماریو گوتزه از دورتموند به بایرن در سال ۲۰۱۳ نیز جزو گران ترین فروش های تاریخ دورتموند است. همچنین می توان به انتقال ۳۵ میلیون یورویی متس هوملس به بایرن نیز اشاره کرد.

تگ ها


پییر امریک اوبامیانگ تیم ملی آلمان جیدون سانچو بروسیا دورتموند کریستن پولیسیچ هنریک میخیتاریان آ اس رم عثمان دمبله ماریو گوتزه آرسنال چلسی بارسلونا