بزرگواری آقای رسول‌پناه در حق پرسپولیس!

نامه مدیرعامل سابق پرسپولیس به برنامه‌ای در شبکه پنج، تکرار ادعاهای او درباره کادرفنی پرسپولیس بود....

به گزارش "ورزش سه"، مهدی رسول پناه عضو سابق هیئت مدیره پرسپولیس که به ناگاه و پس از چند جابجایی ناگهان از اوج ناشناختگی به مدیریت تیم فوتبال پرسپولیس انتخاب شد، در پی بروز تنش‌ها و انتشار ویدیویی از صحبت‌های خصوصی‌اش با چند هوادار، در نهایت کار خود را در این باشگاه از دست داد.

اگرچه رسول پناه تا ماه ها پس از کناره‌گیری اجباری از سمت مدیرعاملی پرسپولیس در هیئت مدیره سرخ‌ها باقی مانده بود اما پس از موج هواداری تندی که علیه وی ایجاد شد، او هرگز فرصت طرح مجدد اتهامات خود را که در آن سرمربی و تعداد زیادی از بازیکنان پرسپولیس را محکوم می‌کرد، پیدا نکرد.

او در شرایطی جنگ را به یحیی گل‌محمدی باخت که عملکرد بی نقص سرمربی تیم و صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا از گروه دشوار سرخها در منطقه غرب، باعث شد که مچ او در این جنگ تن به تن بخوابد و اِلا به احتمال بسیار زیاد تصمیم او برای کنار گذاشتن سرمربی تیم عملیاتی شده بود.

رسول پناه در آن زمان مسائلی را چه در لفافه و چه با صراحت علیه کادرفنی مطرح کرد که اوج آن یک فایل صوتی طولانی و همچنین یک ویدیو  بود که به صورت مخفیانه از وی ضبط شده و او در آن حرفهای تندی را علیه کارمندانش زبان می‌آورد. صحبتهایی که بخشی از آنها آنچنان توهین آمیز بود که برای مدیرعامل سرخها چاره‌ای جز کناره‌گیری نگذاشت وگرنه ممکن بود کار به ضرر او بیخ پیدا کند.

با این حال در شرایطی که یک سال از آن روزها می‌گذرد و به نظر می‌رسد رسول پناه به کسب و کار خودش دور از فوتبال بازگشته، اصرار مسئولان یک برنامه تلویزیونی برای مصاحبه با او باعث انتشار نامه‌ای از وی شد که در رسانه‌های ورزشی دیده شد. جایی که رسول پناه ادعا کرد برای آرام نگه داشتن جو باشگاه قصد ندارد در این گفتگو شرکت کند چرا که صحبتهایش حاوی مسائل افشاگرانه خواهد بود.جالب اینکه این نامه در پوششی ظاهری برای آرام نگه داشتن جو اما در مسیر همان ادعاهای گذشته بود که وی قصد داشت با طرح آنها حسن شهرت سرمربی تیمش را لکه دار کند.

نکته مهم اینکه به صورت طبیعی این صحبتها باعث شده بحثهای قبلی دوباره بین جبهه‌های مختلف هواداری بروز کند و آرامشی که پرسپولیس پس از پیروزی مقابل استقلال تاجیکستان به دست آورده بود، تحت تاثیر قرار بگیرد. اگرچه پس از تعیین مجدد مدیرعامل پرسپولیس و حضور مجید صدری به عنوان نفر اول باشگاه، فعلا حاشیه خاصی در پرسپولیس وجود ندارد و آنها تلاش می‌کنند خود را با نهایت قدرت به بازی فوق حساس الهلال برسانند. مسابقه‌ای غیرقابل پیش بینی در سطح آسیا با میزبانی عربستان و در شرایطی که پرسپولیس در پنجره تابستانی به دلیل ضیق مالی و مسائلی مثل بسته بودن پنجره به دلیل حکم فیفا در موضوع گابریل کالدرون، موفق به تقویت مدنظر سرمربی و خرید بازیکن خارجی نشده تا با فهرستی از بازیکنان داخلی به دیدار قهرمان عربستان برود.

اما ... 
مهدی رسول پناه در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ در نامه‌ای به تهیه کننده برنامه فوتبال برتر اعلام کرده بود در ۴ سرفصل مختلف درباره مسائلی که مربوط به تنش‌های بین او و یحیی گل‌محمدی بوده، با وی مناظره خواهد کرد.البته یحیی  در مرتبه قبلی پاسخی به دعوت به مناظره از سوی آقای مدیرعامل سابق نداد چراکه ظاهرا برای او همان جلسات مشترک پیش‌فصل و هم‌نشینی اجباری کافی بود.

مناظره . لابد همان جملاتی که رسول پناه قبلا در کوچه و خیابان و با چهره هیجان‌زده در خودروی شخصی‌اش آنها را به زبان آورده بود و البته هرگز برخوردی با آنها صورت نگرفت تا او دوباره(و اینبار در قامتی بزرگوارانه!) ادعا کند که اگر در مصاحبه تلویزیونی حاضر شود، حضورش همراه با افشای واقعیت‌هایی خواهد بود (که چون منجر به تاثیرگذاری منفی در عملکرد پرسپولیس می‌شود فعلا این کار را نخواهد کرد). البته رسول پناه گفته است این صحبتها در جهت خیر و مصلحت بلندمدت مدیریت باشگاهی فوتبال ایران است و باید روزی به آن پرداخته شود تا به طرف مقابل هم هشدار بدهد دست پری برای نبرد دارد.

این موضع مدیری است که کوچکترین سابقه‎‌ای در فوتبال ایران نداشته و ناگهان با حکم وزیر  به صندلی اصلی  باشگاهی رسید که هیچ بهره‌ای از تاریخ آن نبرده  و مثل خیلی دیگر از منتخبین مدیریت دو باشگاه پرطرفدار قبلا نیز تخصص خاصی در اداره یک مجموعه بزرگ مثل پرسپولیس از خود به نمایش نگذاشته بود. 

با این حال حالا نام مهدی رسول پناه به عنوان یکی از مدیران سابق پرسپولیس در تاریخ این باشگاه ثبت شده و انگار از این انتخاب تاریخی گریزی نیست.

تگ ها


پرسپولیس تهران مهدی رسول پناه فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال