بیرانوند از این جا تا ابدیت (عکس)

دروازه بان تیم ملی ایران رکورد طولانی ترین پرتاب دست تاریخ در یک مسابقه رسمی فوتبال را به نام خود ثبت کرد....

به گزارش ورزش سه، یکی از مهمترین ویژگی های علیرضا بیرانوند پرتاب دست های قدرتمند اوست؛ دروازه بان تیم ملی ایران که با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو در جام جهانی ۲۰۱۸ محبوبیت بالایی در نزد فوتبالدوستان کشورمان به دست آورد، بارها در طول سال های اخیر با پرتاب دست های شگفت انگیز خود توجه رسانه های معتبر خارجی را به سمت خود جلب کرده است.

علیرضا بیرانوند که در حال حاضر به صورت قرضی از رویال آنتورپ راهی بواویشتا پرتغال شده، در سال ۲۰۱۶ در لباس تیم ملی ایران پرتابی را که به ورود نامش به گینس ختم شد را انجام داده بود.

بیرانوند در بازی ایران و کره جنوبی در تاریخ ۱۱ اکتبر سال ۲۰۱۶ (۲۰ مهر ۱۳۹۵) یک پرتاب دست شگفت انگیز انجام داد که سه چهارم زمین را طی کرد. این پرتاب بلند بعد از پیمودن مسافت خارق العاده ۶۱ متری به وحید امیری رسید اما این بازیکن از موقعیت تک به تک به دست آمده نتوانست استفاده کند و توپ را به بیرون زد.

صحنه پرتاب رکوردی علیرضا.اون آن وقتها یک گلر جوان در تیم نفت بود.چهره‌اش را ببنید.

پنج سال بعد از این اتفاق و محاسبه دقیق آن، مشخص شد که پرتاب دست بیرانوند، بیشترین مسافتی را طی کرده که تا کنون در تاریخ فوتبال سابقه داشته است. بر اساس اندازه گیری دقیق مشخص شد که توپ با پرتاب بیرانوند ۶۱.۲۶ متر را پیموده است.

به این ترتیب با پنج سال تاخیر، رکورد رسمی مربوط به طولانی ترین پرتاب دست تاریخ به نام علیرضا بیرانوند ثبت شد تا نام این بازیکن وارد کتاب رکوردهای گینس شود.

گواهینامه مربوط به این رکورد در تمرین تیم بواویستا و از طرف نماینده گینس به علیرضا بیرانوند اهدا شد تا این دروازه بان در کنار هم باشگاهی هایش در پرتغال، جشن ورود نامش به گینس را برگزار کند.

در کلیپ مربوط به اهدای گواهی رکورد گینس به بیرانوند، شاهد پرتاب های دیگری از او نیز بودیم که در تمرین تیم باشگاهی اش انجام داد تا نشان دهد هر لحظه می تواند چنین حرکت دشواری را انجام دهد که برای او مثل آب خوردن است.

همبازیهای علی در تمرین دیروز با لوح گینس.بیرانوند با سالها تاخیر جایزه‌اش را دریافت کرد

تگ ها


تیم ملی ایران علیرضا بیرانوند فوتبال ایران فوتبال