جورجینیو در دو نقش؛ هم شیطان، هم فرشته (عکس)

اشتباه عجیب جورجینیو و فرصت‌طلبی جیدون سانچو باعث شد گل اول منچستریونایتد مقابل چلسی به ثمر برسد....

به گزارش "ورزش سه"، در حساس ترین بازی هفته سیزدهم لیگ برتر انگلیس دو تیم چلسی و منچستریونایتد در ورزشگاه استمفوردبریج به مصاف یکدیگر رفتند. شاگردان توماس توخل برای تثبیت صدرنشینی پا به این مسابقه گذاشته اند و در سمت مقابل شیاطین سرخ محکوم به پیروزی در این بازی برای امیدوار ماندن به ادامه فصل هستند.

اما این بازی با برتری کامل چلسی آغاز شد و آنها در تمام دقایق نیمه اول توپ و میدان را در اختیار داشتند. حتی چلسی می‌توانست با پیروزی به رختکن برود اما عکس العمل خوب داوید دخیا در مصافی تک با هادسون اودوی و برخورد شوت آنتونیو رودیگر به تیر دروازه مانع از رقم خوردن این اتفاق شد.

اما در نیمه دوم برخلاف انتظار این منچستر یونایتد بود که توانست گل برتری را به ثمر برساند. اشتباه عجیب و غریب جورجینیو باعث شد جیدون سانچو روی یک ضد حمله با دروازه چلسی تک به تک شده و گلزنی کند تا نتیجه ۱-۰ شود. ستاره ایتالیایی قصد داشت توپ را کنترل کند اما در این امر کاملاً ناموفق عمل کرد و سانچو نیز از این اشتباه جورجینیو استفاده و او را مجازات کرد. البته جورجینیو چند دقیقه بعد از روی نقطه پنالتی گل تساوی را به ثمر رساند تا به نوعی اشتباه خود را جبران کرده باشد.

این اتفاق تلخ در حالی برای جورجینیو رخ داد که فردا شب مراسم توپ طلا برگزار خواهد شد و این ستاره ایتالیایی که پیش از این جایزه بازیکن سال یوفا را از آن خود کرده بود یکی از شانس های کسب این جایزه مهم نیز محسوب می‌شود. با این حال شواهد حاکی از آن است که لیونل مسی بیشتر از او و دیگران برای بردن توپ طلا شانس دارد.

اشتباه عجیب از جورجینیو که با فرصت‌طلبی جیدون سانچو همراه شد و نهایتاً این بازیکن دروازه چلسی را باز کرد.

با این حال چند دقیقه بعد جورجینیو از روی نقطه پنالتی گل تساوی بخش چلسی را به ثمر رساند تا به نوعی اشتباه خود را هم جبران کرده باشد.

نکته جالب اینکه جیدون سانچو برای دومین بازی متوالی موفق شد برای منچستریونایتد گلزنی کند، این در حالی است که پیش از این و زیر نظر اوله گنار سولسشر هیچ گلی برای شیاطین سرخ به ثمر نرسانده بود.

اما شاید این اشتباه جورجینیو که در مسابقه امشب برابر منچستر یونایتد انجام داد یاد و خاطر اشتباه استیون جرارد را زنده کرد. جایی که حدود هفت سال پیش و در حالی که لیورپول برای مقام قهرمانی می‌جنگید، کاپیتان این تیم مرتکب اشتباهی نابخشودنی شد. جرارد هم در آن صحنه سر خورد و این دمبابا، مهاجم وقت چلسی بود که از این فرصت استفاده کرد و موفق شد دروازه لیورپول را باز کند.

تگ ها


جورجینیو جیدون سانچو فوتبال جهان منچستر یونایتد چلسی لیگ برتر فوتبال