قنبرزاده: تمرین مخفیانه‌ تیم‌ها غیراخلاقی است

عضو هیات رییسه سازمان لیگ می‌گوید هیچ ابلاغی به باشگاه‌ها درباره زمان شروع تمرینات و مسابقات لیگ برتر انجام نشده است....

به گزارش "ورزش سه"، منصور قنبرزاده در گفت و گو با رادیو جوان درباره شرایط برگزاری مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: ستاد مبارزه با کرونا در کشور، در این خصوص و برگزاری رقابت‌های ورزشی، تصمیم‌گیری می‌کند. بنابراین، فدراسیون و سازمان لیگ و دیگر مراجع، تابع تصمیمات این ستاد هستند. تا به این لحظه، تاریخ مشخصی برای آغاز تمرینات و رقابت‌ها مشخص نکرده‌اند.  


وی ادامه داد: مصاحبه‌های ایرج حریرچی (معاون وزارت بهداشت) و مهرزاد خلیلیان (رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش)، نشان می‌دهد در خصوص ورزش همگانی و ورزش در پارک‌ها تصمیم‌گیری شده است و درباره ورزش قهرمانی هنوز چیزی اعلام نشده است.


عضو هیات رییسه سازمان لیگ درباره اینکه گفته می‌شود برخی تیم‌ها تمرینات خودش را شروع کردند، بیان کرد: اینگونه موارد، کار غیر قانونی و غیر اخلاقی است. چرا که ممکن است ویروس از فرد ناقل به دیگر هم‌تیمی‌ها منتقل شود، اما من هم قبول دارم که تکلیف باشگاه‌ها باید مشخص شود اما در تمام جامعه این بلاتکلیفی وجود دارد و ورزش هم جزیی از جامعه محسوب می‌شود. البته اختیار، در این موضوع، با ورزشی‌ها نیست. وزارت بهداشت و ستاد کرونا باید مجوز فعالیت را صادر کنند.


قنبرزاده همچنین گفت: کانون مربیان کشور همفکری کردند و به این نتیجه رسیدند که با توجه به تعطیلی ۲ ماهه تیم‌های لیگ برتری، نیاز به مدت زمان ۶ هفته‌ای برای آمادگی تیم‌ها وجود دارد. چرا که نباید صدمات بدنی به بازیکنان وارد شود.  


او درخصوص شایعه آغاز رقابت‌های لیگ، پس از عید فطر بیان کرد: مطمئن باشید هیئت رئیسه سازمان لیگ، تا به حال چنین جلسه‌ای را برگزار نکرده و چنین چیزی را به باشگاه‌ها اعلام نکرده است. طبق قاعده، ستاد مبارزه با کرونا باید زمان آغاز لیگ را اعلام کند.

تگ ها


سازمان لیگ برتر منصور قنبرزاده نفت تهران