استقلال استراماچونی در هفت پرده

حمیدرضا صدر از تحلیلگران مشهور فوتبال ایران، به دلایل اوج گیری استقلال و موفقیت های استراماچونی ایتالیایی در این تیم اشاره کرده است....

به گزارش مدال، حمیدرضا صدر، از تحلیل‌گران و کارشناسان برجسته فوتبال ایران به دلایل موفقیت استراماچونی در استقلال پرداخته است.

دلایل صدرنشینی استقلال در لیگ برتر از نگاه دکتر صدر به شرح زیر است:

یک: شکل گیری ترکیب ثابت، چیزی که در عصر شفر رقم نخورد.

دو: تغییر سیستم چهار سه سه با توجه به مصدومیت ها از جمله داریوش شجاعیان یا محسن کریمی به سه پنج دو، پرشمار شدن مردان میانی که هم تنوع حملات را مهیا ساخته و هم توفیق در نبردهای دفاعی را به ارمغان آورده.

سه: شکوفا شدن بازیکنان. مهدی قائدی پیاپی گل زده و پاس گل ارسال کرده. روزبه چشمی در دفاع سه نفره همان مدافعی شده که فوتبال ایران بدان نیاز دارد، یعنی حرکت پا به توپ و آغاز بازی. وریا غفوری خود را بازتعریف کرده.
 
چهار: حفظ فاصله خطوط با جابجایی آکاردئونی و به بند کشیدن حریفان در آن فاصله ها.

پنج: ایجاد زوج های کارساز مثل معجون مسعود ریگی - علی کریمی. ریگی در میانه میدان خلاهای دفاعی را پر کرده و فضای مناسب برای حرکات و پاس های کریمی را مهیا ساخته، همین طور ترکیب دیایاته - قائدی که دیاباته با تحمیل خود بر حریفان به قائدی اجازه جولان داده.

شش: توانایی در تحمیل بازی بر حریفان به علاوه اشتهای بالای تیم پس از گشودن دروازه برای زدن گل بعدی حتی برابر حریفان بزرگ.

هفت: استرا ایرانی شده. خانواده اش را آورده. به نقاط مختلف سفر کرده. نق نزده و تیمی که دیگران بسته اند را بر دوش کشیده، به مطالعه لیگ پرداخته و طرفداران را به وجد آورده.

بیشتر بخوانید:

ماجرای یک مصدومیت؛ توپی که از کلینیک استقلال وارد دروازه شهرخودرو شد!

تگ ها


حمیدرضا صدر استقلال استراماچونی آنالیز استقلال تحلیل استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال