قرارداد دیاباته با الغرافه نزدیک به استقلال

شیخ دیاباته شب گذشته در شرایطی تا پایان نیم فصل به تیم فوتبال الغرافه پیوست که مبلغ قراداد او ۳۰۰ هزار دلار نظر گرفته شده است....

به گزارش "ورزش سه"، دیاباته مهاجم اهل مالی دو فصل اخیر فوتبال ایران یکی  از بازیکنان خارجی‌ای به شمار می‌رود که در سال اول درخشش خیره‌کننده‌ای در ترکیب آبی‌پوشان داشت و توانست در پایان فصل عنوان آقای گلی مسابقات را هم از آن خود کند.


اما قرارداد این بازیکن در استقلال چقدر بود؟ این مهاجم بلند قامت یکی از بازیکنان مورد نظر استراماچونی بود و با قراردادی به ارزش پایه ۵۵۰ هزار دلار دو فصل در استقلال حضور داشت؛ قراردادی که به علاوه آپشن‌هایی که در آن لحاظ شده بود، امکان رسیدن تا ۸۰۰ هزار دلار را داشت و در سال اول این مهاجم با توجه به عملکردی که داشت، این سقف را دریافت کرد، اما در سال دوم با توجه به دوران طولانی مصدومیت و نمایش نه چندان خوبی که در ترکیب تیم داشت، خیلی به رقم ۸۰۰ هزار دلار نزدیک نشد.


این بازیکن شب گذشته سرانجام پس از چند روز گمانه‌زنی به تیم فوتبال الغرافه پیوست تا دوباره شاگرد استراماچونی سرمربی سابق آبی‌پوشان پایتخت شود. این انتقال در حالی در خلال هفته دوم رقابت‌های لیگ ستارگان قطر نهایی شده است که این بازیکن با قراردادی به ارزش ۳۰۰ هزار دلار تا پایان نیم فصل به این تیم قطری پیوسته است و احتمالا تمدید با این بازیکن در قبال عملکردی خواهد بود که در بازی‌های نیم فصل برای زردپوشان قطری انجام خواهد داد.

تگ ها


دیاباته الغرافه فوتبال ایران قطر فوتبال