واگذاری استقلال و پرسپولیس در چه مرحله‌ای است؟

رییس سازمان خصوصی سازی توضیحاتی را درباره آخرین اقدامات جهت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ارائه کرد....

به گزارش "ورزش سه"، حسین قربان زاده رییس سازمان خصوصی سازی روز شنبه نشستی را با مدیران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و همچنین حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان داشت و درباره نحوه واگذاری دو باشگاه صحبت کردند.


قربان‌زاده درباره این نشست گفت: در این جلسه وزیر ورزش ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در زمینه واگذاری سرخابی ها تاکید کرد پیگیری‌های لازم برای بررسی جوانب مختلف این واگذاری تا رسیدن به نقطه مطلوب باید ادامه داشته باشد. زمان برگزاری مجامع این دو باشگاه در نیمه نخست بهمن تعیین شده است که چون صورتهای مالی باشگاه پرسپولیس هنوز دریافت نشده است باید پیگیر این موضوع باشیم. علاوه بر ضرورت دریافت صورتهای مالی این دو باشگاه لازم است موضوع افزایش سرمایه از محل صرف سهام و نیز ارزشگذاری استقلال و پرسپولیس مورد توجه قرار گیرد.


او ادامه داد: مواردی همچون برگزاری مجمع این دو باشگاه برای تصویب صورتهای مالی حسابرسی شده، تصویب ارزشگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در هیات واگذاری، ثبت این دو باشگاه نزد سازمان بورس و دریافت مجوز افزایش سرمایه، درج نماد معاملاتی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس و برگزاری مجمع این دو باشگاه برای تصویب افزایش سرمایه آنها، از جمله اقداماتی است که بنا داریم در راستای واگذاری سهام آنها در هفته های پیش رو انجام دهیم.


رییس سازمان خصوصی‌سازی با بیان این که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مجمع باشگاه استقلال در روز ششم بهمن و باشگاه پرسپولیس در روز نهم بهمن برگزار می شود، اظهار داشت: در زمینه برگزاری مجمع تصویب افزایش سرمایه سرخابی ها نیز باید تعهدات وزارت ورزش برای پذیرش سرخابی ها در بورس از جمله تعهد به جبران بدهی های دیده نشده در صورتهای مالی این دو باشگاه و تایید برنامه کسب و کار آنها لحاظ شود.در صورت امکان تلاش می کنیم با هماهنگی بورس، نماد این دو باشگاه به نامشان انتخاب، تصویب و در بازار سرمایه درج شود.


قربان‌زاده افزود: یکی از مشکلات افزایش سرمایه از محل صرف شمولیت مالیاتی اندوخته صرف است که تلاش می کنیم سرخابی ها از این موضوع مستثنی شوند. ضمن این که باید در خصوص میزان افزایش سرمایه این دو باشگاه هم تصمیم گیری کنیم. در حال حاضر فضای همراهی خوبی در دولت و مجلس برای واگذاری سرخابی ها ایجاد شده که لازم است از این فضای مناسب حداکثر استفاده را برای اصلاح صورتهای مالی، افشای دارایی و بدهی های آنها، ارزشگذاری و در نهایت عرضه سهام سرخابی ها انجام دهیم.


قربانزاده در پایان اظهار امیدواری کرد تا پایان بهمن ماه مقدمات واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس فراهم و شاهد واگذاری آنها باشیم.

تگ ها


پرسپولیس تهران دربی استقلال تهران